PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2016-01-20 07:00:11

NOTICIAS

EMLL is getting back on TV in Mexico as the Friday night Arena Mexico shows will be airing on the Televisa Deportes Network starting in the middle of February. These are the same shows that air on TV Azteca in the United States but now they are back on a good TV station in Mexico again.

Sony Pictures Television announced yesterday that they are going to co-produce a TV series based on the life of Alejandro Munoz Moreno or better known as Blue Demon chronicling his rise from being born into poverty to becoming one of the biggest legends in the history of Lucha Libre. The series will be comprised of 65 episodes lasting an hour each and will be transmitted in Latin America through multiple platforms owned by Televisa and jointly across the world with SPT. The series production will start in April where they will tape around Mexico City. Angélica Guerra who is the Senior Vice-President of Production in Latin programming for SPT said that this series will provide the public with an intimate look at one of the most recognized legends of Lucha Libre while telling an exciting story full of adrenaline, challenges, setbacks, and triumphs which will allow the viewer to delve into a universe that very few people know. She went on to say there is a growing demand in Latin America for stories about real people and events which started in Colombia and now has been extended to Mexico. This series will be the 3rd of it's sort as they have already done smaller scale specials on El Dandy & Señorita Pólvora.

The series starts in Mexican State of Nuevo Leon where a teenage Moreno son of farmers and the 5th of 12 brothers dreams of a better life beyond the limits of his small hometown. Then years later, after he goes to live with his uncle and working for the national railways in Monterrey, he comes into contact with famous luchadore Ignacio Vera and becomes highly curious of Lucha Libre. Moreno then starts an adventure that will be transformed into an incredible journey, conquering his fears and facing personal demons, to eventually become one of the most admired masked men in history. The series will be directed by Mauricio Cruz with a writing staff consisting of Carlos Algara, Alejandro Martinez, Fernando Abrego, Luis Guerrero, Larissa Andrade & Rodrigo Ordóñez. The executive producers of the show will be Daniel Ucros & Juan Pablo Posada.

Blue Demon Jr. went on Twitter yesterday though and said that none of the producers of the series ever got in touch with him on this project and said that his lawyers are looking into the situation.

Super Comando who recently said that he was taking time away from wrestling showed up this weekend as part of the United States tour that is running with Hijo del Huracan Ramirez and Hijo del Fishman among others are headlining.

RESULTADOS

JAPON

FantasticaMania 1/19 - Kyoto KBS Hall drawing 820 fans
1. Komatsu & Tanaka Farewell Series - Match 2: Fuego & Ryusuke Taguchi beat Yohei Komatsu & Sho Tanaka in 7:49 when Fuego pinned Tanaka.
2. The Panther defeated Shigeo Okumura in 8:01 with the Nudo Lagunero.
3. Guerrero Maya Jr. beat Bobby Z in 6:18 with the Sacrificio Maya.
4. Dragon Lee II/David Finlay Jr./Jushin Thunder Liger/Titan defeated El Barbaro Cavernario/Rey Hechicero/Virus/YOSHI-HASHI in 9:01 when Titan used a modified figure-four leglock on Hechicero.
5. Los Ingobernales (BUSHI/Evil/Tetsuya Naito) beat Atlantis/Mascara Dorada/Stuka Jr. in 7:16 when Naito used the Out of Control on Stuka then the tecnicos got their masks ripped off again after the match.
6. Kushida & Mistico II defeated Gedo & Ultimo Guerrero in 9:39 when Kushida used the Hoverboard Lock on Gedo.
7. Mephisto/Shinsuke Nakamura/Kazuchika Okada beat Juice Robinson/Hiroshi Tanahashi/Volador Jr. in 15:21 when Nakamura used the Boma-Ye on Juice.

FantasticaMania 1/20 - Osaka Prefectural Gym #2 drawing 1,025 fans
1. Komatsu & Tanaka Farewell Series - Match 3: Jushin Thunder Liger & Stuka Jr. beat Yohei Komatsu & Sho Tanaka in 8:33 when Stuka used the Torpedo Splash on Komatsu.
2. Bobby Z defeated The Panther in 8:14 when Bobby used the Spiral Bomb on Panther.
3. Shigeo Okumura beat Guerrero Maya Jr. in 8:12 with the Okumura Special.
4. El Barbaro Cavernario/Gedo/Rey Hechicero/YOSHI-HASHI defeated Kushida/Ryusuke Taguchi/Titan/Jay White in 9:43 when Cavernario used the Cavernaria on White.
5. Los Ingobernales (BUSHI/Evil/Tetsuya Naito) beat Atlantis/Fuego/Mascara Dorada in 11:01 when Naito used the Out of Control on Fuego.
6. Mephisto/Shinsuke Nakamura/Ultimo Guerrero defeated Mistico II/Juice Robinson/Volador Jr. in 13:02 when Nakamura used a flying jujigatame on Juice.
7. Dragon Lee II & Hiroshi Tanahashi beat Kazuchika Okada & Virus in 15:47 when DL II used the Patadas en el Pecho on Virus.

MEXICO

EMLL 1/18 - Arena Puebla
1. Policeman/Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr. beat Millenium/Rey Samuray/Tigre Rojo Jr. who fell off the top rope to the floor trying to hit a dive and was stretchered out.
2. Dalys la Caribena/Tiffany/Zeuxis defeated Estrellita/Lluvia/Princesa Sugei
3. Los Invasores (Kraneo/Morphosis/Ripper) beat Angel de Oro/Brazo de Plata/Valiente
4. CMLL Heavyweight Title; Maximo Sexy defeated Vangelis to retain his title.
5. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/Rush) beat Euforia/Mr. Niebla/Thunder when Euforia attacked Thunder causing him to get pinned.

EMLL 1/19 - Arena Mexico
1. Mini Fantasy & Stukita beat Mercurio & Nitrito
2. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Nitro/Raziel) defeated Oro Jr./Soberano/Star Jr.
3. Amapola/La Comandante/Reyna Isis beat Marcela/Silueta/La Vaquerita
4. Por la Copa Juniors: Esfinge defeated Puma King with the Nudo Egipcio to win. Both men had their fathers with them with Magnum along with Esfinge and Felino along with Puma.
5. Blue Panther/Pegasso/Rey Cometa beat Pierroth/Polvora/Vangelis with Cometa injuring his knee.
6. Felino/Negro Casas/Rey Bucanero defeated Brazo de Plata/Maximo Sexy/Valiente when Rey fouled and pinned Maximo. Rey wanted a shot at Maximo's CMLL Heavyweight Title afterwards but Maximo wanted a hair match which Rey refused.

La Liga de la Justicia 1/17 - Arena Coliseo de Coacalco
1. 3 Way Dance: Ludark Shaitan beat Adelita & Keira
2. Arez & Impulso defeated Mr. Leo & Metatron
3. Brole Extreme & Prayer beat Emperador Azteca & Golden Magic in an upset where after the match Azteca gave the winners their props while Magic was upset.
4. Mini Multifacetico battled Belial to a double countout in a match full of wild dives and the fans threw money in the ring afterwards in appreciation.
5. Stigma defeated Escandalo by DQ when Escandalo ripped off Stigma's mask.
6. Jeque & Judas el Traidor beat Bobby Jack & Toro Bill Jr.
7. Bull Terrier Match: Herodes Jr. defeated Siki Osama (subbing for Misterioso II) by DQ in a bloody match where Osama hit the referee.

CARTELERAS

ESTADOS UNIDOS

BAJA STARS WRESTLING

2/20 - Montgomery-Waller Recreation Center in San Diego, California
1. Amnesia 2.0 & Scorpio Dos Mil vs. Dementor & Venom
2. 3 Way Dance: Sage Sin vs. Lady Lee vs. Amazona
3. Enigma & Nightmare Azteca vs. Felino Salvaje & Super Boy Jr.
4. Star Boy & Zarco vs. Los Luchas (Phoenix Star & Zokre)
5. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Mortiz & TJ Boy

UNITED INDEPENDENT PRO WRESTLING

1/30 - Grace Baptist Academy in Montebello, California
1. 4 Way Dance: Nightmare Azteca vs. Gran Tahoma vs. Tony Raze vs. Rocket
2. 3 Way Dance: Super Boy vs. Principe Indu Jr. vs. Legacy
3. Triangular de Parejas: Black Abyss & Pequeno Shamu vs. B-Boy & Famous B vs. Atomic & Classicus Shadow
4. Cuadrangular de Parejas: Teddy Hart & Datura vs. Enigma & Amazona vs. Steve Pain & Machiko vs. Shamu Jr. & Camille
5. Por el Campeonato UIPW: Volador Jr. (c) vs. Mariachi Loco

JAPON

FANTASTICAMANIA

1/22 - Korakuen Hall
1. Komatsu & Tanaka Farewell Series - Match 4: Fuego & Stuka Jr. vs. Yohei Komatsu & Sho Tanaka
2. David Finlay Jr./Guerrero Maya Jr./Jushin Thunder Liger/Kushida/The Panther vs. Gedo/Shigeo Okumura/Rey Hechicero/YOSHI-HASHI/Bobby Z
3. Atlantis & Juice Robinson vs. Evil & Tetsuya Naito
4. Mexican National Welterweight Title: Titan (c) vs. El Barbaro Cavernario
5. CMLL Welterweight Title: Mascara Dorada (c) vs. BUSHI
6. Dragon Lee II/Ryusuke Taguchi/Hiroshi Tanahashi vs. Shinsuke Nakamura/Kazuchika Okada/Virus
7. Mistico II & Volador Jr. vs. Mephisto & Ultimo Guerrero

1/23 - Korakuen Hall
1. Komatsu & Tanaka Farewell Series - Match 5: Yohei Komatsu & Sho Tanaka vs. Mascara Dorada & Titan
2. Fuego/Kushida/Juice Robinson vs. Gedo/Rey Hechicero/YOSHI-HASHI
3. Arena Coliseo Tag Titles: Guerrero Maya Jr. & The Panther (c) vs. Shigeo Okumura & Bobby Z
4. Stuka Jr. & Ryusuke Taguchi vs. El Barbaro Cavernario & Shinsuke Nakamura
5. Atlantis/Jushin Thunder Liger/Tiger Mask IV vs. Los Ingobernales (BUSHI/Evil/Naito)
6. CMLL Lightweight Title: Dragon Lee II (c) vs. Virus
7. Mistico II/Hiroshi Tanahashi/Volador Jr. vs. Mephisto/Kazuchika Okada/Ultimo Guerrero

1/24 - Korakuen Hall
1. Komatsu & Tanaka Farewell Series - Match 6: Guerrero Maya Jr. & The Panther vs. Yohei Komatsu & Sho Tanaka
2. Fuego/Kushida/Stuka Jr./Tiger Mask IV/Titan vs. Gedo/Shigeo Okumura/Rey Hechicero/YOSHI-HASHI/Bobby Z
3. Jushin Thunder Liger vs. Virus
4. Atlantis/Mascara Dorada/Ryusuke Taguchi vs. Los Ingobernales (BUSHI/Evil/Tetsuya Naito)
5. Dragon Lee II/Juice Robinson/Hiroshi Tanahashi vs. El Barbaro Cavernario/Shinsuke Nakamura/Kazuchika Okada
6. Mistico II vs. Ultimo Guerrero
7. NWA Historic Welterweight Title: Volador Jr. (c) vs. Mephisto

MEXICO

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

1/22 - Gimnasio Olimpico Juan de la Barrera del Distrito Federal (Guerra de Titanes)
1. Nino Hamburguesa/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Gran Apache/Mini Charly Manson/Black Mamba
2. Lumberjacks w/Straps Match: Fabi Apache/Goya Kong/Lady Maravilla vs. Lady Shani/Sexy Star/Taya Valkyrie
3. Australian Suicide/Jack Evans/Luchador Sorpresa vs. Daga/Parka Negra/Super Fly
4. #1 Contender Triangular de Parejas por el AAA Tag Titles: Aero Star & Fenix vs. Mascara Ano Dos Mil Jr. & Villano IV vs. Averno & Chessman
5. Triangular de Tercias por el vacante AAA Trios Titles: Electroshock/Garza Jr./La Parka Jr. vs. Cuervo/Escoria/Zorro vs. Hijo del Fantasma/Hijo del Pirata Morgan/Taurus
6. Winners face off at Rey de Reyes for the AAA Mega Heavyweight Title: Dr. Wagner Jr. & Psycho Clown vs. Hijo del Texano & El Mesias

CHILANGA MASK

3/20 - Arena Coliseo de Coacalco (3rd Anniversary Show)
1. Tigre Universitario vs. Jeque
2. Los Caifanes I y II vs. Las Traumas I y II

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

1/22 - Arena Mexico
1. Starman & Stigma vs. Escandalo & Sangre Azteca
2. Blue Panther Jr./Delta/Triton vs. Misterioso II/Puma King/Sagrado
3. Angel de Oro/Maximo Sexy/Valiente vs. Ephesto/Kraneo/Luciferno
4. Lightning Match: Blue Panther vs. Ripper
5. Revancha Match: Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Niebla Roja) vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Thunder)
6. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/Rush) vs. Damian el Terrible/Negro Casas/Rey Bucanero

1/23 - Arena Coliseo
1. Bengala vs. El Cholo
2. Flyer vs. Metalico
3. Magnus vs. Canelo Casas
4. Super Halcon Jr. vs. Arkangel de la Muerte
5. Hombre Bala Jr. vs. Tiger
6. Rey Cometa & Triton vs. Felino & Polvora
7. Brazo de Plata/La Mascara/Valiente vs. Damian el Terrible/Niebla Roja/Ripper

1/24 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Hijo del Javier Cruz/Linterna/El Tapatio vs. Black Sugar/Mr. Brisa/Quka
2. Torneo de Occidental Middleweight Title - Semifinals: Omar Brunetti vs. El Chakal
3. Torneo de Occidental Middleweight Title - Semifinals: Nautilius vs. Jocker
4. Esfinge & El Gallo vs. Cancerbero & Raziel
5. Brazo de Plata/Magico/Neutron vs. Ripper/Mr. Trueno/X-Fly

<b>1/25 - Arena Puebla
1. Astro & Asturiano vs. Mini Jocker & Sauron
2. Black Tiger/Starman/Triton vs. El Cuatrero/King Jaguar/Sanson
3. Delta/Rey Cometa/Stigma vs. El Comando Caribeno (Misterioso II/Pierroth/Sagrado)
4. Angel de Oro/Brazo de Plata/Valiente vs. Euforia/Felino/Gran Guerrero
5. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/Rush) vs. Kraneo/Ripper/Thunder

1/26 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Explosivo & Star Black vs. Furia Roja & Carlos Roggi
2. Magnum/Magnus/Oro Jr. vs. Canelo Casas/Metalico/Rafaga
3. Fuego/Guerrero Maya Jr./The Panther vs. La Familia Dinamita (El Cuatrero/Forastero/Sanson)
4. Dragon Lee II/Mistico/Volador Jr. vs. Los Hijos del Infierno (Ephesto/Luciferno/Mephisto)
5. Revancha Match: Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/Rush) vs. Dragon Rojo/Kraneo/Thunder

1/26 - Arena Mexico
1. Angelito & Stukita vs. Nitrito & Universito Dos Mil
2. Estrellita/Marcela/Princesa Sugei vs. Amapola/La Comandante/Tiffany
3. Blue Panther Jr./Esfinge/Pegasso vs. Disturbio/Escandalo/Sangre Azteca
4. Lightning Match: Delta vs. Felino
5. Angel de Oro/Blue Panther/Rey Cometa vs. Gran Guerrero/Rey Hechicero/Vangelis
6. Atlantis/Maximo Sexy/Stuka Jr. vs. Damian el Terrible/Rey Bucanero/Bobby Z</b>

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

1/30 - Arena el Sauz
1. Ludark Shaitan & Reina Dorada vs. Felina Metalica & Quimera
2. Alushe & Que Monito vs. El Guapito & Trolli
3. Angel del Amor/Hijo del Dos Caras/Saru vs. Luzbel Jr./Rider/Zumbido
4. Marabunta Jr./Mascara Sagrada Jr./Mistico II vs. Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Mephisto/El Sucesor
5. 3 Way Dance: Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III vs. Pirata Morgan

INDEPENDENT

1/28 - Arena Aficion de Pachuca (64th Anniversary Show)
1. WWS Femenil Title: Diosa Atenea (c) vs. Tania
2. Nino Hamburguesa & Super Nova vs. Black Mamba & Polvo de Estrellas
3. X-LAW Tag Titles: Los Compadres Extremos (Aero Boy y Violento Jack) vs. Daisuke Hanaoka & Susumu Yuuya
4. Aero Star/Drago/Fenix vs. Daga/Hijo del Pirata Morgan/Pentagon Jr.
5. Por la COpa Aficion 2016: Electroshock & La Parka Jr. vs. Averno & El Mesias

<b>1/29 - Auditorio Municipal de Zihuatenejo
1. Leisar & Makabro vs. Crismant & Kato Yop Maky
2. Principe Guerrero & Spartano Dark vs. Crismant & Kato Yop Maky
3. Hijo del Alebrije & Hombre Bala Jr. vs. Hijo del Fishman & Pirata Morgan Jr.
4. Hijo del Dos Caras/Hijo del Lizmark/Mascara Sagrada vs. Monsther/Rey Bucanero/Toscano</b>

1/30 - Domo del Mar de Ciudad del Carmen Campeche
1. Cygnus/Mega Steel/Pequeno Maya vs. Arlequin/The Joker/Kill Joy
2. Anthrax/Mr. Demoledor/Titan vs. Full Back/Guerrero Mixteco/Majestad
3. Los Bucaneros del Terror (Pirata del Caribe/Pirata Kraken/Pirata Maniaco) vs. Enigma/Teuila Jack/Thunderman
4. Estrellita & Krosty vs. Tiffany & Mini Sorpresa
5. Alas de Plata Jr./Ave de Fuego/Forastero vs. Los Exoticos (Diva Salvaje/Nygma/Pasion Kristal)
6. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Mr. Niebla

<b>1/31 - Estadio de Beisbol de Centla
1. Cygnus/Mega Steel/Pequeno Maya vs. Arlequin/The Joker/Kill Joy
2. Anthrax & Mr. Demoledor vs. Full Back & Guerrero Mixteco/
3. Los Bucaneros del Terror (Pirata del Caribe/Pirata Kraken/Pirata Maniaco) vs. Enigma/Tequila Jack/Thunderman
4. Kid Warrior/Estrellita/Krosty vs. Guerrero Mixteco Jr./Tiffany/Coloso
5. Alas de Plata Jr./Ave de Fuego/Forastero vs. Los Exoticos (Diva Salvaje/Nygma/Pasion Kristal)
6. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Mr. Niebla</b>

2/3 - Auditorio Municipal de Socoltenango
1. ?
2. ??
3. Dinastia & Octagoncito vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. Fabi Apache & Estrella Divina vs. Gran y Mari Apache
5. Drago/Fenix/La Parka Jr. vs. Daga/Pentagon Jr./Taurus

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

<b>1/24 - Arena Naucalpan
1. Galaxy vs. Power Bull
2. Kanon & Omega vs. Adrenalina & Vortize
3. Emperador Azteca/Hijo del Alebrije/Hijo del Mascara Sagrada vs. Artillero/Hip Hop Man/Metralla
4. Hijo del Diablo/Diablo Jr. I/Imposible vs. Canis Lupus/Apolo Estrada Jr./Eterno
5. Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Super Nova vs. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II)
6. Danny Casas/Hijo del Dos Caras/Veneno vs. Herodes Jr./Pagano/Toscano</b>

LUCHA LIBRE ELITE

<b>1/24 - Arena Mexico
1. La Jarochita & Muneca de Plata vs. Amapola & Dalys la Caribena
2. Dinamic Black & Imposible vs. Artillero & Sangre Azteca
3. Delta & Triton vs. Eterno & Fresero Jr.
4. Las Traumas I y II vs. Puma King & Tiger
5. Juventud Guerrera & Super Crazy vs. Felino & Negro Casas
6. El Caristico/Extreme Tiger/Valiente vs. Euforia/La Mascara/Rush</b>

LUCHA MEMES

1/24 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Angel del Amor/El Demasiado/Juana la Loca vs. The Lion Brothers (Mr. Leo/Metaleon/Toscano)
2. Fly Star & Toxin Boy vs. Corsario Negro Jr. & Drako
3. Magia Blanca/Los Magnificos I y II vs. Los Kamikazes (Alas de Acero/Aramis/Iron Kid)
4. Los Revolucionarios (Freelance/Pantera/Micke Segura) vs. Los Indystrongtibles (Arez/Belial/Impuslo
5. Caifan I vs. Pagano
6. 22 Man Memes Rumble

<b>3/6 - Arena Naucalpan
1. Falls Count Anywhere Match: Extreme Tiger vs. Mascara Dorada</b>

MANTIZ PRODUCCIONES

<b>1/31 - Arena Cuautepec
1. Angel de Plata/Kizno/Sangre Imperial vs. Coyote/Electroman/Guepardo
2. Cosmos Negro/Golden/Juana la Loca vs. Centella Oriental/King Flash/Soy Raymunda
3. Astral/Shockercito/Tackle vs. Demus 3:16/Mercurio/Pierrothito
4. Fuego/Relampago/Stuka Jr. vs. El Comando Caribeno (Misterioso II/Pierroth/Sagrado)
5. Mascara contra Mascara: Clon vs. Mantiz
6. La Fuerza TRV (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Vangelis) vs. Dragon Rojo/Euforia/Polvora</b>

MONTERREY

2/14 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Delirio vs. Atleta
2. Bushido & Poseidon Negro vs. Genesis & Tokio Lee
3. Demonio del Caribe/Chica de Arabia/Orquidea Negra vs. Angel Negro/Bengali/Yerba Brava
4. 3 Way Dance: Lady Puma vs. Keira vs. Hija de Karonte
5. Hijo del Lizmark/Stuka/Volador vs. Hijo del Monogl Chino/Karonte/Psicotico

PRODUCCIONES CARXO

1/30 - Parque Papagayo de Acapulco
1. Galeon/Guerrero Azteca/Pentagrama vs. Crazy Thengu/Mariachi/Toxico
2. Capitan Atomo/Dr. Aereo/Limberg vs. Demonio Chino/Kromo/Rey Tiburon
3. Dinastia & Mini Drago vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. Nino Hamburguesa & Goya Kong vs. Lady Shani & Black Mamba
5. Australian Suicide & Fireball vs. Cuervo & Escoria
6. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Pirata Morgan/Parka Negra/Taurus

PROMARA XALAPA

2/4 - Arena Xalapa
1. Los Indystrongtibles (Arez/Belial/Impulso) vs. Arganoz/Explosivo/Zafiro
2. Corsario de Fuego/Crazy Man/Poseidon vs. Caballero Negro Jr./Freelance/Micke Segura
3. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger) vs. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II)
4. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Ultimo Guerrero
5. El Caristico & Mistico II vs. Cibernetico & Sharly Rockstar

PROMOCIONES MDA

2/21 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Mini Difunto I vs. Mini Hator
2. Larry Miranda & Erika Sotelo vs. La Chocolata & Dulce Kanela
3. Gato Fantasma & Ultimo Sombra vs. Gallardo & Golden Boy
4. Obsesion/Quinto Elemento/Ultimo Ninja vs. Epidemius/Galactar/Ninja Jr.
5. El Caristico & Mistico II vs. Cibernetico & Sharly Rockstar
6. Atlantis/Octagon/Rayo de Jalisco Jr. vs. Los Hermanos Dinamita (Cien Caras/Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil)

PROMOCIONES R.A.

<b>2/6 - Polideportivo Xonaca de Puebla (1st Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. Baby Rock/Centella Roja/Fuego vs. Corsario Negro Jr./Shigeo Okumura/Rey Apocalipsis
4. Alas de Oro/El Devastador/Solar Jr. vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/Tigre Colosol
5. Canek/El Fantasma/Heavy Metal vs. Fuerza Guerrera/Mr. Jack/Mascara Ano Dos Mil</b>

PROMOCIONES TAO

2/9 - Arena Queretaro
1. Diamante Azul Jr. & Electro Boy vs. Speed Demon & Von Draker
2. Alex Guajardo & Lince vs. Benji Maverick & Fuego Latino
3. Lumberjack Match: Los Dragones de Oriente I y II/Chica Yeye vs. Atomico/Soldado Diabolico/Diva Salvaje
4. Extreme Match: Pagano/Ursus/X-Danzz vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Bestia 666/X-Fly)
5. El Caristico & Mistico II vs. Black Warrior & Mephisto

SACCOMATS

<b>1/24 - Arena Neza
1. Angel del Infierno & Electro Black vs. Ninja Olimpus & Starabiss
2. Cosmotron & Shaolin vs. Ambar & Black Lancer
3. Brayan el Stripper/El Brazo Jr./Kaving vs. Punker Bizarro/Super Colt/Vampiro Metalico
4. The Clown Corp (Broken Clown/Dave the Clown/Rothen Clown) vs. Flyer/Hombre Bala Jr./Monsther
5. La Familia Dinamita (Mascara Ano Dos Mil/El Cuatrero/Sanson) vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)</b>

TORYUMON MEXICO

1/31 - Domo del Plan Sexenal del Distrito Federal
1. Ikaro & Sonic vs. Fireman & Daisuke Hanaoka
2. Princesa Sugei vs. Reyna Isis
3. Fiero/El Padrino/Super Ciudadano vs. Canelo Casas/Escandalo/Patan
4. Blue Panther vs. Black Terry
5. Titan/Ultimo Dragon/Valiente vs. Arkangel de la Muerte/Damian el Terrible/Dragon Rojo

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

INDEPENDENT

1/30 - Arena California de La Paz
1. ?
2. ??
3. Angel Metalico & Enigma vs. Tony Casanova & Zarco
4. 3 Way Dance: Alushe vs. Que Monito vs. El Guapito
5. Octagon & Tinieblas Jr. vs. Mexico's Most Wanted (Damian 666 y Halloween)

2/11 - Gimnasio Municipal de Tecate
1. ?
2. ??
3. Enigma & Septimo Dragon vs. Jinzo & Zarco
4. Fenix & Golden Magic vs. Hijo del Pirata Morgan & Pentagon Jr.
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Texano/Jason Viernes 13/Taurus

PROMOCIONES CHOLO DE TIJUANA

1/29 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. La Baronesa & Candy White vs. Amazona & La Cristal
3. Angel Metalico & Enigma vs. Tornado Negro II & Venum Black
4. Revancha Match: L.A. Fuckers (Acero Dorado/Piloto Suicida/Shamu Jr.) vs. Angel Blanco Jr./Histeria/Oriental
5. Rey Misterio/Hijo del Rey Misterio/Rey Misterio II vs. Pagano/Steve Pain/Psicosis Original

2/13 - Gimnasio Tigre Garcia de Ensenada
1. ?
2. ??
3. Angel Metalico & Enigma vs. Jinzo & Septimo Dragon
4. Fenix & Golden Magic vs. Pentagon Jr. & Taurus
5. Rey Misterio/Hijo del Rey Misterio/Rey Misterio II vs. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown)

THE CRASH

2/12 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Torneo por el THE CRASH Juniors Campeonato: Black Boy vs. Enigma vs. Jinzo vs. Mirage vs. Proximo vs. Septimo Dragon
2. Angel Metalico vs. Hijo del Pirata Morgan
3. Genio del Aire/Golden Magic/Super Nova vs. Tony Casanova/Star Boy/Zarco
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Hijo del Texano/Mr. Maldito/Taurus
5. Blue Demon Jr./Fenix/Rey Horus vs. Teddy Hart/Johnny Mundo/Pentagon Jr.

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more, right now for THREE DAYS free by clicking here!