PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2015-07-17 07:00:00

NOTICIAS

After Flamita appeared at the AAA TV taping last Friday there was a lot of skepticism about him working the LLV show in Minatitlan on 7/25 against Dragon Lee II and sure enough the match was cancelled sadly.

RESULTADOS

EMLL 7/14 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Magnum & Temblor beat Mr. Trueno & Rey Trueno
2. Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pierrothito defeated Meteoro/Stukita/Ultimo Dragoncito
3. Los Invasores (Kraneo/Olimpico/Ripper) beat Brazo de Plata/Fuego/Stuka Jr.
4. CMLL Heavyweight Title: Maximo defeated Rey Escorpion after distraction from Ultimo Guerrero to retain his title.
5. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero) beat La Nueva Sky Team (Mistico II/Valiente/Volador Jr.)

CARTELERAS

ESTADOS UNIDOS

LUCHA LIBRE VIP

7/26 - Club LaBoom in Houston, Texas
1. Blade the Dragon vs. Aguila de Oro
2. Apocaliptico/Sky Line/Star Kid vs. Discordia/Furia Guerrera/Puma del Norte
3. Los Vipers (Histeria/Histeria Jr./Psicosis) vs. The Black Fear (Black Star/Misterio Negro/Poder Nocturno)
4. Alebrije & Blue Demon Jr. vs. Pentagon Black & Pierroth Jr.

MEXICO

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

8/9 - Arena Ciudad de Mexico City (Triplemania XXIII)
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Alberto el Patron vs. Brian Cage
6. Rey Mysterio Jr. vs. Myzteziz

CARALUCHA PROMOCIONES

<b>7/25 - Arena San Juan Pantitlan
1. Magnetico & Puma Galactico vs. Heredero Maya & Lasser
2. 4 Way Dance: Hahastary vs. Keira vs. Lady Maravilla vs. Ludark Shaitan
3. Pegasus/Rayo Star/Sky Man vs. Los Magnificos I y II/Templario
4. Hombre Bala Jr. vs. Leo
5. Fly Star & Toxin Boy vs. El Barbaro Cavernario & Herodes Jr.
6. Blue Panther vs. El Satanico</b>

CHILANGA MASK

7/19 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Ironia vs. Hijo del Angel
2. Reggae Boy/Sangre Dorada vs. Los Fulgores I y II/Iron Kid
3. Electro Boy & Saru vs. Fly Star & Toxin Boy
4. Torneo de Parejas: Rafy & Teelo vs. Dragon Celestial & Emperador Azteca vs. Freelance & Micke Segura vs. Ophidian & Silver Ant vs. Alas de Acero & Aramis vs. Impulso & Juana la Loca
5. Pantera I vs. Aero Boy
6. Submission Match: Raymond Rowe vs. El Barbaro Cavernario
7. Caifan I & Dr. Cerebro vs. Las Traumas I y II

8/16 - Arena Naucalpan
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. ?????
6. Keira vs. Zeuxis
7. Guerrero Maya (Black Terry) vs. Guerrero Maya Jr.

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/17 - Arena Mexico
1. Angel de Oro & Stuka Jr. vs. Misterioso II & Pierroth
2. Dark Angel/Estrellita/Princesa Sugei vs. Amapola/Dalys la Caribena/Zeuxis
3. En Busca de un Idolo: Blue Panther Jr. vs. Delta
4. En Busca de un Idolo: Esfinge vs. Canelo Casas
5. Dragon Lee II/Mistico II/Valiente vs. Ephesto/Mephisto/Negro Casas
6. Atlantis/Diamante Azul/Volador Jr. vs. Los Ingobernales (Marco Corleone/Rush/La Sombra)
7. Caballera contra Caballera: Rey Escorpion vs. Ultimo Guerrero

7/18 - Arena Coliseo
1. Aereo vs. Universito Dos Mil
2. Magnus vs. El Rebelde
3. Soberano vs. Inquisidor
4. Starman vs. Nitro
5. Triton vs. Shigeo Okumura
6. Delta & Guerrero Maya Jr. vs. Luciferno & Rey Hechicero
7. Blue Panther/La Mascara/Maximo vs. La Fuerza TRV (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Vangelis)

7/19 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Johnny Dinamo vs. Destructor
2. Explosivo & El Tapatio vs. Mr. Apolo & Mr. Brisa
3. Frezzer/Nautilus/Neutron vs. Gitano/Relampago/El Yaqui
4. Occidental Welterweight Title: Sadico (c) vs. El Divino
5. Relevos Increibles: Omar Brunetti/Esfinge/Exterminador vs. Magnum/Malefico/El Chakal

7/19 - Arena Mexico
1. Metatron & Robin vs. Espanto Jr. & Espiritu Negro
2. Lightning Match: Acero vs. Pequeno Violencia
3. Hombre Bala Jr./Starman/Super Halcon Jr. vs. Hijo del Signo/Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
4. Fuego/The Panther/Triton vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
5. Atlantis/Blue Panther/Titan vs. Los Hijos del Infierno (Ephesto/Luciferno/Mephisto)
6. Dragon Lee II/La Mascara/Volador Jr. vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Niebla Roja)

7/20 - Arena Puebla
1. Arkalis/Asturiano/Black Tiger vs. Camorra/Cholo/Inquisidor
2. Metatron/Rey Samuray/Starman vs. Policeman/Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr.
3. Fuego/Stigma/Triton vs. Shigeo Okumura/Rey Hechicero/Bobby Zavala
4. Angel de Oro/Blue Panther/Valiente vs. Los Hijos del Infierno (Ephesto/Luciferno/Mephisto)
5. Mascara contra Mascara: Lestat vs. King Jaguar
6. Revancha Match: Marco Corleone/Maximo/Rush vs. Damian el Terrible/Euforia/Rey Bucanero

<b>7/21 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Frezzer & Virgo vs. El Chakal & Sadico
2. El Gallo/Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr. vs. Cancerbero/Rafaga/Raziel
3. Blue Panther Jr./Esfinge/The Panther vs. Misterioso II/Pierroth/Sangre Azteca
4. Brazo de Plata/Diamante Azul/Titan vs. Kraneo/Ripper/Vangelis
5. Los Ingobernales (La Mascara/Rush/La Sombra) vs. Mephisto/Mr. Niebla/Ultimo Guerrero

7/21 - Arena Mexico
1. Angelito & Mini Fantasy vs. Pequeno Olimpico & Universito Dos Mil
2. Leono/Pegasso/Starman vs. Metalico/Shigeo Okumura/Puma King
3. En Busca de un Idolo: Disturbio vs. Bobby Zavala
4. En Busca de un Idolo: Flyer vs. Guerrero Maya Jr.
5. Marco Corleone/Stuka Jr./Valiente vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Niebla Roja)
6. Angel de Oro/Mistico II/Volador Jr. vs. Damian el Terrible/Ephesto/Polvora</b>

EMPRESA REGIOMONTANA DE LUCHA LIBRE

7/19 - Terraza Elma de Monterrey
1. El Rudo & Mini Centurion Negro vs. Dr. Monster & Mini Eskeletor
2. Alfa Tres Mil & Shakira vs. Hampon II & Koko Viper
3. Furia Azteca/Gato Fantasma/Optimus vs. Corazon Adicto/Difuntio II/Etreus
4. Alberto dos Rios & Hijo del Centurion Negro vs. Ciber Payaso & Mortifero
5. Epidemius/Tigre Universitario/Ultimo Ninja vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

7/24 - Auditorio Municipal de Playa del Carmen
1. ?
2. ??
3. Marabunta Jr./Saru/Lady Apache vs. Rider/Sucesor/Rossy Moreno
4. Hijo del Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III/Hijo del Solitario/Scorpio Jr.

8/16 - Arena Jose Suliaman de Monterrey
1. Gran Shakira vs. Gemelo Gemini
2. Mini Difunto & Pequeno Bengali vs. Mini Hator & Tequilita
3. El Divo/Mr. Nice/Panthro vs. Hator/Monje Negro Jr./Silver Star
4. Hijo del Mascara Sagrada & Lady Apache vs. Scorpio Jr. & Rossy Moreno
5. Hijo del Anibal/Hijo del Dos Caras/Octagon vs. Fuerza Guerrera/Pirata Morgan/Silver King
6. L.A. Park/Rayo de Jalisco Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner Jr./Hijo del Solitario/Mascara Ano Dos Mil

GUERRERO INDY WRESTLING

8/1 - Arena Azteca Budokan de Neza
1. Batalla Campal - Participants: Arana de Plata Jr./Centella Atomica/Coyote/Jinzo/Shadow Boy
2. Belial & Impulso vs. Metaleon & Power Bull
3. Keira vs. Lady Maravilla
4. Arez vs. Wasson
5. Negro Navarro vs. Herodes Jr.
6. Valiente & Virus vs. Black Terry & Solar II
7. Aero Boy/Las Traumas I y II vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Bestia 666/Halloween)

INDEPENDENT

7/17 - Palenque de la Expo Feria de Coatzacoalcos
1. ?
2. Marabunta Jr./Skayde/Sucesor vs. Aztlan/Luzbel/Tanque Infernal
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

7/18 - Arena Xalapa
1. ?
2. Marabunta Jr./Skayde/Sucesor vs. Aztlan/Luzbel/Tanque Infernal
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

7/18 - Gimnasio San Damian de San Martin Texmelucan
1. ?
2. Arkalis & Paris vs. Guerrero Espacial & Malallo
3. Diosa Quetzal & Marcela vs. Dama de Hierro & Skadi
4. Guerrero Mixteco/Nova Sonic/Red Cross vs. Gran Markus II/Hijo del Gran Markus/Gran Markus Jr.
5. Celestick & Golden Magic vs. Dragon Rojo & Star King Jr.
6. Fuego & Triton vs. Kick Boxer & Mr. Niebla

7/18 - Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Super Libre: Pirata del Caribe/Pirata Kraken/Pirata Maniaco/Piratita Alma Negra vs. Danger/Enigma/Zayco/Luchador Sorpresa
5. Forastero/Ludxor/Nino Hamburguesa vs. Carta Brava Jr./Gran Apache/Soul Rocker
6. Coloso/Fabi Apache/Mascarita Sagrada vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Diva Salvaje
7. Aero Star & La Parka Jr. vs. Hijo del Pirata Morgan & Hijo del Texano

7/19 - Plaza de Toros de Chiautempan
1. ?
2. Portos & John Zeus vs. King Drago & Principe Orion
3. La Chiva/Mascarita Sagrada/Pasion Kristal vs. Carta Brava Jr./Mini Abismo Negro/Polvo de Estrellas
4. Fabi Apache & Goya Kong vs. Mari Apache & Taya Valkyrie
5. Aero Star/Mr. Angel/Villano IV vs. Chessman/Decnis/Joe Lider

7/19 - Plaza de Toros la Concordia de Orizaba
1. ?
2. ??
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

7/26 - Auditorio Mariano Abasolo de Dolores Hidalgo
1. Energy & Eragon Kid vs. Rey Latino & Rey Muerte
2. Baby Extreme & Magnifico I vs. Chamaco Guerrero & Leonidas
3. Triangular de Parejas: Histeria & Septimo Dragon vs. Angel o Demonio & Ovett vs. Angel Negro & Extreme Boy
4. Estrellita/Voladorcito/

Luchador Sorpresa vs. Tiffany/Mini Psicosis/Nygma
5. Intocable & Rey Cometa vs. Decnis & Eterno

7/31 - Gimnasio Agustin Millan de Toluca
1. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
2. Ludxor & Venum vs. Black Mamba & Pasion Kristal
3. Australian Suicide/Nino Hamburguesa/Goya Kong vs. Carta Brava Jr./Hijo del Pirata Morgan/Taya Valkyrie
4. Revancha Match: Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Cuervo & Escoria
5. Fenix/La Parka Jr./Psycho Clown vs. Hijo del Fantasma/Parka Negra/Pentagon Jr.

<b>8/1 - Auditorio Municipal de Tampico
1. Lancer & Mercurio vs. Bufalo Negro & El Falcon
2. Baby Lover & Lumino vs. Hechicero & Jimmy Torres
3. Estrellita & Lluvia vs. Amapola & La Comandante
4. Maximo & Titan vs. El Barbaro Cavernario & Damian el Terrible
5. Marco Corleone/La Mascara/Rush vs. Negro Casas/Mr. Niebla/Shocker</b>

8/2 - Gimnasio Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. Aereo & Emulo vs. Cuervo & Escoria
3. Monster Clown/Murder Clown/Cassandro vs. Fusion/Pagon/Rey Escorpion (Juarez)
4. 3 Way Bull Terrier Match: Psycho Clown vs. Electroshock vs. Hijo del Texano
5. Myzteziz & La Parka Jr. vs. Hijo del Fantasma & Pentagon Jr.

8/23 - Arena Jalisco de Guadalajara
1. Royal Rumble - Participants: Black Golden/Crazy King/Dark Paymon/Draego/Kal-el/Mercurio Jr./Minotauro/Tiger King
2. El Principe/Sky Kid/Smaker vs. El Brujo/Omega/Alex Romano
3. Dinastia & Mascarita Sagrada vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
4. Aero Star/Drago/Fenix vs. Parka Negra/Pentagon Jr./Steve Pain
5. Angelico & Psycho Clown vs. Hijo del Fantasma & Hijo del Texano

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

<b>7/19 - Arena Naucalpan
1. Dragon Celestial & Mr. Leo vs. Arana de Plata & Imposible
2. Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Emperador Azteca vs. Avisman/Apolo Estrada Jr./Hijo del Diablo
3. Torneo de Parejas por el IWRG Intercontinental Tag Titles - Participants: AK-47 & 911/Canis Lupus & Negro Navarro/Danny Casas & Veneno/Coloso Chris & Principe Orion/Eterno & Hip Hop Man/Golden Magic & Super Nova/Hijo del Mascara Ano Dos Mil & Universo Dos Mil Jr./Pantera & Hijo del Pantera</b>

LEYENDAS INMORTALES

7/21 - Arena Queretaro
1. Angel King & Nieto del Halcon Negro vs. El Rojo & Silver Fish
2. Black Fury & Yuka vs. Cassandra & Tania la Guerrillera
3. El Picudo & El Demasiado vs. Brujo Maya & Perro del Ring
4. Super Libre: Heavy Metal & Solar I vs. Fuerza Guerrera & Mascara Ano Dos Mil
5. Relevos Increibles: As Charro/Dos Caras/El Fantasma vs. Canek/Negro Navarro/Rey Hechicero

LUCHA LIBRE BOOM

8/5 - Auditorio de la Renovacion Moral de San Luis Potosi
1. Kid Jaguar & Mini Fantasma de la Opera vs. Aster Boy & Extreme Fly
2. Angel o Demonio & Ovett vs. Furia Salvaje & Maligno
3. Torneo por la Copa BOOM - Participants: Aero Boy/Arez/Astro Latino/Belial/Freelance/Impulso/Loco Max/Pantera/Micke Segura/Shadow
4. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera) vs. Los Mensajeros del Mal (Bogar/Cosaco Loco/Mensajero)
5. Crazy Boy & Pesadilla vs. Felino & Negro Casas
6. L.A. Park/Ultimo Guerrero/Volador Jr. vs. Los Ingobernales (La Mascara/Rush/La Sombra)

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

7/19 - Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. Estrellatus & Olimpus vs. Blackstone & Centella
2. Black Star & Conde Azteca vs. Cancerbero & Extreme Angel
3. La Jarochita & Mini Drago vs. Sexy Lady & Mini Charly Manson
4. Argenis/Drago/Pimpinela Escarlata vs. Cuervo/Escoria/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Electroshock/Mocho Cota Jr./Pentagon Jr.

LUCHA LIBRE WMC

7/19 - Deportivo SME del Villa Coapa
1. Hercules Jr./Leo/Miike vs. Ciclon Black/Orion/Roger Boy
2. Handicap Match: Kamillon/Marcela/Yuca vs. La Hielera/Lady Sensacion/Safirostar/Skadi
3. Alfa/Guerrero WMC/Omega vs. Halloween Jr./Maldito Jr./Tyson la Bestia
4. Fly Star & Toxin Boy vs. Las Traumas I y II
5. Espanto Jr. vs. Gran Guerrero

LUCHA MUTANTE

7/18 - Deportivo 18 de Marzo del Distrito Federal
1. Ekuz vs. Payaso Loco
2. Cuadrangular de Parejas: Dragosth & Juana la Loca vs. Fly Star & Toxin Boy vs. Mr. Leo & Metatron vs. Miike & Teelo
3. Hijo del Pantera vs. Polvora
4. Wotan vs. Ludark Shaitan
5. Titan & Triton vs. Los Compadres Extremos (Aero Boy y Violento Jack)
6. Black Terry vs. Ultimo Guerrero

MAX PROAD PRODUCCIONES

7/19 - Arena Popo
1. Fantasmon & Star Abyss vs. Bufon Diabolico & Raysmoon
2. Angel Divino/Invasion/Rayden vs. Furia Nocturna/Pequeno Cholo/Rancherito de Plata
3. Kid Espacial & Mercurio vs. Los Angeles del Infierno I y II
4. Super Minion/Super Muneco/Super Pinocho vs. Harry Bicara/Homero Simpson/Minion Morado
5. Angeluz/Gronda XXX/Mr. Niebla vs. Oriental/Tyson la Bestia/Vangelis

PROMOCIONES ACOSTA

7/26 - Arena Coliseo de Cordoba
1. ?
2. Dinastia & Mascarita Sagrada vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
3. Duende Acosta Jr./La Jarochita/Pasion Kristal vs. Super Orion Jr./Sexy Lady/Black Mamba
4. Aero Star/Australian Suicide/Drago vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.

PROMOCIONES BELLA AIROSA

7/19 - Arena Pepe Cisneros de Oaxaca
1. ?
2. Fugitivo & Xtreme Fly vs. Pepe Cisneros & Zombye
3. Marcela & La Vaquerita vs. Dalys la Caribena & Zeuxis
4. Diamante Azul/Luz Clarita/Rayo Tapatio II vs. Tony Cisneros/Rey Apocalipsis/Toro Bill
5. Mistico II/Rush/La Sombra vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)

PROMOCIONES CANTU

7/20 - Cancha de Futbol Rapido de Nuevo Laredo
1. ?
2. Sniper/La Jarochita/Mini Drago vs. Killer Boy/Sexy Lady/Mini Charly Manson
3. Argenis/Drago/Pimpinela Escarlata vs. Black Xtreme/Rio Bravo Jr./Black Mamba
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Cuervo/Escoria/Mocho Cota Jr.
5. Cibernetico/Laredo Kid/El Mesias vs. Electroshock/Hombre sin Miedo/Pentagon Jr.

PROMOCIONES HUMO

7/17 - Arena Coliseo de Papa Milo
1. Flecha Verde Jr. vs. Black Fire
2. Angel Galactico & Lady Puma vs. Killer Boy & Hija del Karonte
3. Los Exoticos (El Demasiado/Diva Salvaje/May Flowers) vs. Los Exoticos (Dulce Canela/Larry Miranda/Erika Sotelo)
4. La Chacala & Felina Metalica vs. Marcela & La Nazi
5. Mascara Sagrada Jr. vs. Mr. Niebla

PROMOCIONES JUNIORS

<b>8/3 - Domo de la Feria de Leon
1. Black Evil/Torbellino Negro/Winner Boy vs. K-9/K-9 Jr./Mike Aguirre
2. Maniaco/Mr. Marka/Mensajero vs. Efecto/Spider/Vagabundo
3. Nino Hamburguesa & Goya Kong vs. Gran y Mari Apache
4. Aero Star/Drago/Fenix vs. Cuervo/Escoria/Pentagon Jr.
5. Myzteziz & Psycho Clown vs. Averno & Hijo del Texano</b>

PROMOCIONES R.A.

7/18 - Polideportivo Xonaca de Puebla
1. Demon Rock/Toro Loco/Toro Loco Jr. vs. Ares el Guerrero/Centella Roja Jr./El Heredero
2. Marcela & Skadi vs. Dalys la Caribena & Tiffany
3. Centella de Oro/Dragosth/Oriental vs. Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr./Zumbido
4. Mascara contra Caballera: Tigre Colosol vs. Baby Rock
5. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) vs. Mr. Niebla/Shu el Guerrero/Tyson la Bestia

PROMOCIONES ZUMAYA

7/24 - Plaza de Toros Santa Ana Ahuehuepan de Tula
1. Ovelis & Tony Boy vs. Drago Dark & Tigre Boy
2. Gargola Extreme & Golden vs. Douki & Jorge Kebrada
3. Dinastia & Mini Drago vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. La Jarochita & Black Mamba vs. Sexy Lady & Pasion Kristal
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Daga/Pentagon Jr./Parka Negra

THE CRASH

8/7 - Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla
1. ?
2. ??
3. ???
4. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Cuervo & Escoria
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Cibernetico/Hijo del Texano/Black Mamba
6. Fenix/La Parka Jr./Rey Mysterio Jr. vs. Daga/Hijo del Fantasma/Pentagon Jr.

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

8/1 - Arena Lopez Mateos
1. Payaso de Plata & Payaso Extremo vs. Gato Montes & Rey Infierno
2. Los Bastardos (Epitafio/Leviathan/Samael/Tormento) vs. Dante/Euro/Filder/Herejia
3. Flamita/Terry Dos Mil/Yakuza vs. Holkan/Sadico/Micke Segura
4. Los Diabolicos (Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana) vs. Pierroth/Rey Escorpion/Rey Hechicero
5. L.A. Park & Volador Jr. vs. Pagano & La Sombra

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/24 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Mazambula & Pancho Cachondo vs. Shamu & Spark
2. Black Spyder/Bufalo Ayala/Mosco Negro vs. Black Boy/Rey Diamante/Star Dragon
3. Triangular de Tercias: Damian 666 & Halloween vs. Arandu & TJ Boy vs. Aero Boy & X-Fly
4. Extreme Tiger/Hijo del Rey Misterio/Mistico II vs. Mortiz/Mr. Niebla/Rey Misterio II
5. Caballera contra Caballera Ladder Match: Nicho el Millionario vs. Pagano

EVOLUCION LUCHA LIBRE

<b>8/8 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Rush & La Sombra vs. L.A. Park & Hijo del L.A. Park</b>

INDEPENDENT

7/26 - Arena Nacionalista de Mexicali
1. Black Shadow & Platino vs. Traidor & Pequeno Traidor
2. Gehena/Principe Negro/Rey Negro vs. Gatubela/Scream/Shamu
3. Humilde & Mr. Tempest vs. Arandu & TJ Boy
4. Aero Boy/Nicho el Millionario/X-Fly vs. Bestia 666/Mortiz/Pagano
5. Dr. Wagner Jr./Mistico II/Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666/Halloween/Mr. Niebla

PROMOCIONES CHOLO DE TIJUANA

8/14 - Gimnasio Independencia de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Axel/Cholo de Tijuana/Dinamic Black vs. Damian 666/Bestia 666/Pirata Morgan

PROMOCIONES DEL VALLE

7/17 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Cristal vs. Baronesa
5. Cuadrangular de Caballeras: Tornado Negro Dos Mil vs. Memo Velazquez vs. Extassis vs. Enfermero Jr.
6. La Familia de Tijuana (Damian 666/Halloween/Nicho el Millionario) vs. Los Vipers (Black Abyss/Histeria/Psicosis)
7. Por la Copa del Museo de la Lucha Libre Mexicana: Mascara Sagrada/Octagon/Super Parka vs. Fuerza Guerrera/Hijo del Canek/Tornado Negro

7/25 - Gimnasio Diaz Ordaz de Tecate
1. Cirax & Martinete vs. Black Phantom & Tigrillo
2. Black Danger/Black Spyder/Mosco Negro vs. Black Boy/Mirage/Rey Diamante
3. Pancho Cachondo/Super Rhino/Super Xolo vs. Nemesis/Scream/Shamu
4. Arandu/Nicho el Millionario/TJ Boy vs. Aero Boy/Mortiz/Pagano
5. Dr. Wagner Jr./Mistico II/Mr. Niebla vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Halloween/X-Fly)

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more by clicking here!

Use our reports with online gambling where you can play casino games or bet on different kind of sports! Go to online-casino.ca for more info.

CasinoHex.jpからネットカジノ一覧

Top Online Casinos in South Africa by CasinoHEX

オンラインカジノのおすすめ一覧