PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2015-07-08 07:30:00

NOTICIAS

Erick Casas aka Heavy Metal announced today that he had a very serious accident happen to him in his home yesterday where he was smelling gas so he went to his heater and when he went to turn it on it exploded in his face. Metal said that he wasn't thinking about the amount of time the gas had already leaked and built up so when it was turned on the explosion was bigger than normal. Metal said that he suffered first and second degree burns on his face near his eyes and couldn't open his eyes all night last night. Metal said that he is now doing better and said that he won't miss any of his upcoming bookings and also hopes now to repair the gas leak so he can get a new heater. Metal also made sure to tell everyone that they need to be careful with any electrical devices in their homes because accidents can happen.

There was a press conference held today by the Distrito Federal Box y Lucha Commission to talk about the situation with Miss Janeth and the end of her hair match with Yuka last Sunday at the Leyendas Inmortales show. Janeth lost the match after taking a Martinete by Yuka and didn't get her head shaved in the ring only some of her hair cut and it was announced by Dr. Gustavo Zavaleta & El Fantasma that they decided not to shave her head because of the trauma she suffered from the Martinete. Dr. Zavaleta went on to say that he doesn't want Janeth to do anything strenous for the rest of the week but to answer the big hair question he did give the okay for her to have her head shaved but even then not all the way bald just a buzzcut. This was a point of controversy after the show on social media where fans were very upset over the stipulation not being honored so the commission had this press conference to clear up those doubts. Janeth said that this was the first time she lost her hair  and in Lucha Libre anything goes so she thanked her fans for their concern for her health.

EMLL announced tonight that next Monday's show at Arena Puebla would be streamed live on cmll.com

Hijo del Fantasma stated recently that he wanted to face Barack Obama & Vladimir Putin in a match which was tongue in cheek but it actually got picked up by various news services even the Washington Free Beacon

http://freebeacon.com/culture/lucha-libre-wrestler-challenges-putin-obama-to-match/

IWS is bringing in Drago & Fenix to work their show in Montreal on 9/5.

RESULTADOS

EMLL 7/6 - Arena Puebla
1. Ares & Guerrero Espacial beat Arkalis & Zaeta Roja
2. Asturiano/Oro Jr./Pegasso defeated Inquisidor/Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr.
3. Cancerbero/King Jaguar/Raziel beat Blue Panther Jr./Lestat/The Panther when Jaguar fouled and pinned Lestat. These two are heading for a mask match.
4. Lightning Match: Kamaitachi defeated Dragon Lee II and demanded a shot at his CMLL Lightweight Title next week.
5. La Nueva Sky Team (Mistico II/Valiente/Volador Jr.) beat Negro Casas/Shocker/Vangelis
6. Mexican National Trios Titles: Los Reyes de la Atlantida (Atlantis/Delta/Guerrero Maya Jr.) defeated  Los Invasores (Kraneo/Olimpico/Ripper) to retain their titles.

EMLL 7/7 - Arena Mexico
1. Bengala & Robin beat El Cholo & Espanto Jr.
2. Leono/Star Jr./Stigma defeated  Cancerbero/Metalico/Raziel
3. En Busca de un Idolo: Bobby Zavala beat Esfinge with Zavala getting a score of 33 and Esfinge a score of 21.
4. En Busca de un Idolo: Blue Panther Jr. defeated Flyer with BP getting a score of 20 and Flyer a score of 17. Ripper was the guest judge tonight and he along with Tirantes buried both men afterwards with Tirantes telling Flyer he needs to find another job after that performance.
5. Brazo de Plata/Fuego/Volador Jr. beat Dragon Rojo/Pierroth/Vangelis
6. Kamaitachi/Mephiso/Polvora defeated Angel de Oro/Dragon Lee II/Mistico II by DQ when after being fouled by Polvora, Oro ripped his mask off and was caught.

IWRG 7/5 - Arena Naucalpan
1. Electro Boy & Hip Hop Man beat Alfa & Omega
2. Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy/Teelo) defeated Black Terry/Dr. Cerebro/Imposible/Muerte Infernal
3. Apolo Estrada Jr./Eterno/Halloween Jr. beat Emperador Azteca/Golden Magic/Diva Salvaje
4. Guerra de Familias - Quarterfinals: Negro Navarro & Trauma I defeated Canis Lupus (subbing for Hijo del Pirata Morgan) & Pirata Morgan
5. Guerra de Familias - Quarterfinals: Danny Casas & Veneno beat Pantera & Hijo del Pantera
6. Guerra de Familias - Quarterfinals: Coloso Criss & Principe Orion defeated AK-47 & 911
7. Guerra de Familias - Quarterfinals: Hijo del Dos Caras & Super Nova beat Hijo del Mascara Ano Dos Mil & Universo Dos Mil Jr.
8. Guerra de Familias - Semifinals: Danny Casas & Venneo defeated Negro Navarro & Trauma I
9. Guerra de Familias - Semifinals: Coloso Criss & Principe Orion beat Hijo del Dos Caras & Super Nova
10. Guerra de Familias - Finals: Coloso Criss & Principe Orion defeated Danny Casas & Veneno

Lucha Libre WMC 7/4 - Deportivo Benito Juarez del Distrito Federal
1. Poseidon beat Dragon de Fuego
2. Atomic Star/Hijo del Pirata Morgan/Rey Gato defeated Aramis/Cocolores/Hijo del Signo
3. Hercules Jr./Rey Adaron/La Caricia beat Leo/Rafy/Raymunda
4. 3 Way Dance: Skadi defeated Lady Pink & Marcela who was pinned by Skadi.
5. 3 Way Dance: Monsther beat Stukita & Histeria
6. Dave the Clown & Rothen Clown defeated Cirujano & Halloween
7. Mr. Niebla/Rey Bucanero/Tyson la Bestia beat Eterno/Las Traumas I y II when Bucanero fouled and pinned Eterno.

CARTELERAS

ESTADOS UNIDOS

LUCHA LIBRE VIP

7/26 - Club LaBoom in Houston, Texas
1. Blade the Dragon vs. Aguila de Oro
2. Apocaliptico/Sky Line/Star Kid vs. Discordia/Furia Guerrera/Puma del Norte
3. Los Vipers (Histeria/Histeria Jr./Psicosis) vs. The Black Fear (Black Star/Misterio Negro/Poder Nocturno)
4. Alebrije & Blue Demon Jr. vs. Pentagon Black & Pierroth Jr.

MEXICO

ALL ELITE

7/10 - Auditorio Jose Maria Artega de Queretaro
1. ?
2. ??
3. Los Toros Reyes (I/II/III) vs. Acuarius/Diamante Azul Jr./Electro Boy
4. Extreme Tiger & Super Crazy vs. Hernandez & Zumbi
5. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Ultimo Guerrero
5. Carlito Colon/Mistico II/Volador Jr. vs. Shelton Benjamin/Mr. Niebla/Silver King

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

7/10 - Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (TV taping)
1. Dinastia/Mini Drago/Pimpinela Escarlata vs. Mini Charly Manson/Mini Psycho Clown/Black Mamba
2. Nino Hamburguesa & Luchadora Sorpresa vs. Carta Brava Jr. & Taya Valkyrie
3. Argenis & Luchador Sorpresa vs. Daga & Steve Pain
4. Cuadrangular de Parejas: Australian Suicide & Jack Evans vs. Monster Clown & Murder Clown vs. Cuervo & Escoria vs. Electroshock & Hijo del Pirata Morgan
5. Aero Star/Drago/Myzteziz vs. Los Hell Brothers (Averno/Chessman/Cibernetico)
6. 3 Way Bull Terrier Match: Alberto el Patron vs. Brian Cage vs. El Mesias

CARALUCHA PROMOCIONES

7/11 - Arena San Juan Pantitlan
1. Principe Aereo & Rey Fenix vs. Centella Atomica & Shadow
2. Demus 3:16 vs. Yoruba
3. 4 Way Dance: Aramis vs. Epidemius vs. Jinzo vs. Septimo Dragon
4. Besitario I: Flamita vs. Wasson
5. Felino vs. Guerrero Mixtico
6. Rush vs. Pagano

CHILANGA MASK

7/19 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Ironia vs. Hijo del Angel
2. Reggae Boy/Sangre Dorada vs. Los Fulgores I y II/Iron Kid
3. Electro Boy & Saru vs. Fly Star & Toxin Boy
4. Torneo de Parejas: Rafy & Teelo vs. Dragon Celestial & Emperador Azteca vs. Freelance & Micke Segura vs. Ophidian & Silver Ant vs. Alas de Acero & Aramis vs. Impulso & Juana la Loca
5. Pantera I vs. Aero Boy
6. Submission Match: Raymond Rowe vs. El Barbaro Cavernario
7. Caifan I & Dr. Cerebro vs. Las Traumas I y II

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/10 - Arena Mexico
1. Magnus & Sensei vs. Akuma & Espiritu Negro
2. Torneo Cibernetico por la Copa Femenil CMLL X Anniversario - Participants: Amapola/Dalys la Caribena/Dark Angel/Estrellita/Marcela/

Princesa Sugei/La Seductora/Silueta/Skadi/Tiffany/La Vaquerita/Zeuxis
3. En Busca de un Idolo: Delta vs. Flyer
4. En Busca de un Idolo: Canelo Casas vs. Bobby Zavala
5. Marco Corleone/Maximo/Rush vs. La Peste Negra (El Barbaro Cavernario/Felino/Negro Casas)
6. Relevos Increibles: La Sombra/Rey Escorpion/Thunder vs. Volador Jr./Gran Guerrero/Ultimo Guerrero

<b>7/11 - Arena Coliseo
1. Bengala vs. Apocalipsis
2. Astral vs. Pequeno Olimpico
3. Soberano vs. Hijo del Signo
4. Dark Angel vs. Amapola
5. Hombre Bala Jr. & Super Halcon Jr. vs. Misterioso II & Tiger
6. Dragon Lee II vs. El Barbaro Cavernario
7. Diamante Azul/La Mascara/Volador Jr. vs. Damian el Terrible/Polvora/Rey Bucanero

7/12 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Meteoro & Rey Halcon vs. Guerrero de la Muerte & Micro
2. Capitan Cobra & Hijo del Javier Cruz vs. Mr. Brisa & Demonio Rojo
3. El Divino vs. Sadico
4. Omar Brunetti/Frezzer/Nautilius vs. Chakal/Thunder Boy/El Yaqui
5. Esfinge/El Gallo/Magnum vs. Jocker/Malefico/Rafaga

7/12 - Arena Mexico
1. Leono & Sensei vs. Camorra & El Rebelde
2. Acero/Electrico/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Mercurio/Pequeno Violencia
3. Los Divinos Laguneros (Blue Panther/Blue Panther Jr./The Panther) vs. Shigeo Okumura/Sangre Azteca/Virus
4. Lightning Match: Fuego vs. Puma King
5. Los Reyes de la Atlantida (Atlantis/Delta/Guerrero Maya Jr.) vs. Los Hijos del Infierno (Ephesto/Luciferno/Mephisto)
6. Diamante Azul/Mistico II/Valiente vs. Niebla Roja/Shocker/Ultimo Guerrero

7/13 - Arena Puebla
1. Arkalis & Black Tiger vs. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Astral/Electrico/Shockercito vs. Espiritu Maligno/Mini Jocker/Sauron
3. Flyer/Lestat/Soberano vs. Fuerza Chicana/King Jaguar/Nitro
4. Brazo de Plata/Stigma/Stuka Jr. vs. Misterioso II/Pierroth/Bobby Zavala
5. CMLL Lightweight Title: Dragon Lee II (c) vs. Kamaitachi
6. Marco Corleone/Maximo/Rush vs. Damian el Terrible/Euforia/Rey Bucanero</b>

7/17 - Arena Mexico
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Rey Escorpion vs. Ultimo Guerrero

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

8/16 - Arena Jose Suliaman de Monterrey
1. Gran Shakira vs. Gemelo Gemini
2. Mini Difunto & Pequeno Bengali vs. Mini Hator & Tequilita
3. El Divo/Mr. Nice/Panthro vs. Hator/Monje Negro Jr./Silver Star
4. Hijo del Mascara Sagrada & Lady Apache vs. Scorpio Jr. & Rossy Moreno
5. Hijo del Anibal/Hijo del Dos Caras/Octagon vs. Fuerza Guerrera/Pirata Morgan/Silver King
6. L.A. Park/Rayo de Jalisco Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner Jr./Hijo del Solitario/Mascara Ano Dos Mil

GUERRERO INDY WRESTLING

<b>8/1 - Arena Azteca Budokan de Neza
1. Batalla Campal - Participants: Arana de Plata Jr./Centella Atomica/Coyote/Jinzo/Shadow Boy
2. Belial & Impulso vs. Metaleon & Power Bull
3. Keira vs. Lady Maravilla
4. Arez vs. Wasson
5. Negro Navarro vs. Herodes Jr.
6. Valiente & Virus vs. Black Terry & Solar II
7. Aero Boy/Las Traumas I y II vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Bestia 666/Halloween)</b>

INDEPENDENT

7/16 - Arena Aficion de Pachuca (Mil Mascaras Tribute Show)
1. Arana de Plata vs. Muerte Infernal
2. Sky Fly & Super Terry vs. Rey Inmortal & Rey Profeta
3. Chico Che/Gotita de Plata/Vanely vs. Concord/Super Colt/Diosa Atenea
4. Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy/Teelo) vs. Espantapajaros I/Harry Birrostro/Homero Simpson (!!!!!!!!!!)/Minion Morado
5. Huracan Ramirez/Mil Mascaras/Solar I vs. Negro Navarro/Mr. Niebla/Scorpio Jr.

7/16 - Auditorio Morelso de Aguascalientes
1. Aliado de Dios & Centrvion vs. Imposible & Sangre Azteca
2. Angel de Oro/Blue Panther Jr./Dragon Lee II vs. Dinamic Black/Emperador Azteca/Golden Magic
3. Atlantis & Octagon vs. Fuerza y Juventud Guerrera
4. Mistico II & Rush vs. Damian el Terrible & L.A. Park

7/17 - Palenque de la Expo Feria de Coatzacoalcos
1. ?
2. Marabunta Jr./Skayde/Sucesor vs. Aztlan/Luzbel/Tanque Infernal
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

7/18 - Arena Xalapa
1. ?
2. Marabunta Jr./Skayde/Sucesor vs. Aztlan/Luzbel/Tanque Infernal
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

7/18 - Gimnasio San Damian de San Martin Texmelucan
1. ?
2. Arkalis & Paris vs. Guerrero Espacial & Malallo
3. Diosa Quetzal & Marcela vs. Dama de Hierro & Skadi
4. Guerrero Mixteco/Nova Sonic/Red Cross vs. Gran Markus II/Hijo del Gran Markus/Gran Markus Jr.
5. Celestick & Golden Magic vs. Dragon Rojo & Star King Jr.
6. Fuego & Triton vs. Kick Boxer & Mr. Niebla

<b>7/18 - Palacio de los Deportes de Villahermosa
1. ?
2. ??
3. ???
4. Super Libre: Pirata del Caribe/Pirata Kraken/Pirata Maniaco/Piratita Alma Negra vs. Danger/Enigma/Zayco/Luchador Sorpresa
5. Forastero/Ludxor/Nino Hamburguesa vs. Carta Brava Jr./Gran Apache/Soul Rocker
6. Coloso/Fabi Apache/Mascarita Sagrada vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Diva Salvaje
7. Aero Star & La Parka Jr. vs. Hijo del Pirata Morgan & Hijo del Texano</b>

7/26 - Auditorio Mariano Abasolo de Dolores Hidalgo
1. Energy & Eragon Kid vs. Rey Latino & Rey Muerte
2. Baby Extreme & Magnifico I vs. Chamaco Guerrero & Leonidas
3. Triangular de Parejas: Histeria & Septimo Dragon vs. Angel o Demonio & Ovett vs. Angel Negro & Extreme Boy
4. Estrellita/Voladorcito/Luchador Sorpresa vs. Tiffany/Mini Psicosis/Nygma
5. Intocable & Rey Cometa vs. Decnis & Eterno

8/2 - Gimnasio Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. Aereo & Emulo vs. Cuervo & Escoria
3. Monster Clown/Murder Clown/Cassandro vs. Fusion/Pagon/Rey Escorpion (Juarez)
4. 3 Way Bull Terrier Match: Psycho Clown vs. Electroshock vs. Hijo del Texano
5. Myzteziz & La Parka Jr. vs. Hijo del Fantasma & Pentagon Jr.

LEYENDAS INMORTALES

7/21 - Arena Queretaro
1. Angel King & Nieto del Halcon Negro vs. El Rojo & Silver Fish
2. Black Fury & Yuka vs. Cassandra & Tania la Guerrillera
3. El Picudo & El Demasiado vs. Brujo Maya & Perro del Ring
4. Super Libre: Heavy Metal & Solar I vs. Fuerza Guerrera & Mascara Ano Dos Mil
5. Relevos Increibles: As Charro/Dos Caras/El Fantasma vs. Canek/Negro Navarro/Rey Hechicero

LUCHA LIBRE BOOM

7/16 - Arena Naucalpan
1. Esparta & Kid Jaguar vs. Halcon Dos Mil & Robin Maravilla
2. Los Ninja Turtles vs. La Resistencia
3. Freelance/Pantera/Micke Segura vs. Los Indystrongtibles (Arez/Belial/Impulso)
4. Super Libre: Black Terry/Brazo de Oro/Brazo de Plata vs. La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera) vs. Angel o Demonio/Eterno/Ovett
5. Crazy Boy & Pesadilla vs. Felino & Negro Casas
6. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/La Sombra) vs. Maximo/Volador Jr./Ultimo Guerrero

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

7/19 - Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. Estrellatus & Olimpus vs. Blackstone & Centella
2. Black Star & Conde Azteca vs. Cancerbero & Extreme Angel
3. La Jarochita & Mini Drago vs. Sexy Lady & Mini Charly Manson
4. Argenis/Drago/Pimpinela Escarlata vs. Cuervo/Escoria/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Electroshock/Mocho Cota Jr./Pentagon Jr.

LUCHA LIBRE VERACRUZANA

7/25 - Salon Tecate de Minatitlan
1. ?
2. Aero Power & Angel Azul vs. Kronos & Sepultura
3. Emperador Azteca & Super Nova vs. Electro Boy & Jinzo
4. Dragon Lee II vs. Flamita

LUCHA LIBRE WMC

<b>7/19 - Deportivo SME del Villa Coapa
1. Hercules Jr./Leo/Miike vs. Ciclon Black/Orion/Roger Boy
2. Handicap Match: Kamillon/Marcela/Yuca vs. La Hielera/Lady Sensacion/Safirostar/Skadi
3. Alfa/Guerrero WMC/Omega vs. Halloween Jr./Maldito Jr./Tyson la Bestia
4. Fly Star & Toxin Boy vs. Las Traumas I y II
5. Espanto Jr. vs. Gran Guerrero</b>

LUCHA MUTANTE

7/18 - Deportivo 18 de Marzo del Distrito Federal
1. Ekuz vs. Payaso Loco
2. Cuadrangular de Parejas: Dragosth & Juana la Loca vs. Fly Star & Toxin Boy vs. Mr. Leo & Metatron vs. Miike & Teelo
3. Hijo del Pantera vs. Polvora
4. Wotan vs. Ludark Shaitan
5. Titan & Triton vs. Los Compadres Extremos (Aero Boy y Violento Jack)
6. Black Terry vs. Ultimo Guerrero

PROMOCIONES ACOSTA

7/26 - Arena Coliseo de Cordoba
1. ?
2. Dinastia & Mascarita Sagrada vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
3. Duende Acosta Jr./La Jarochita/Pasion Kristal vs. Super Orion Jr./Sexy Lady/Black Mamba
4. Aero Star/Australian Suicide/Drago vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.

PROMOCIONES CANTU

7/20 - Cancha de Futbol Rapido de Nuevo Laredo
1. ?
2. Sniper/La Jarochita/Mini Drago vs. Killer Boy/Sexy Lady/Mini Charly Manson
3. Argenis/Drago/Pimpinela Escarlata vs. Black Xtreme/Rio Bravo Jr./Black Mamba
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Cuervo/Escoria/Mocho Cota Jr.
5. Cibernetico/Laredo Kid/El Mesias vs. Electroshock/Hombre sin Miedo/Pentagon Jr.

PROMOCIONES R.A.

7/18 - Polideportivo Xonaca de Puebla
1. Demon Rock/Toro Loco/Toro Loco Jr. vs. Ares el Guerrero/Centella Roja Jr./El Heredero
2. Marcela & Skadi vs. Dalys la Caribena & Tiffany
3. Centella de Oro/Dragosth/Oriental vs. Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr./Zumbido
4. Mascara contra Caballera: Tigre Colosol vs. Baby Rock
5. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) vs. Mr. Niebla/Shu el Guerrero/Tyson la Bestia

PROMOCIONES ZUMAYA

7/24 - Plaza de Toros Santa Ana Ahuehuepan de Tula
1. Ovelis & Tony Boy vs. Drago Dark & Tigre Boy
2. Gargola Extreme & Golden vs. Douki & Jorge Kebrada
3. Dinastia & Mini Drago vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. La Jarochita & Black Mamba vs. Sexy Lady & Pasion Kristal
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Daga/Pentagon Jr./Parka Negra

XTREME MEXICAN WRESTLING

7/12 - Salon Citlalli
1. ?
2. Centvrion/Mr. Leo/Metatron vs. Los Kriminal Boys (Fly Star/Toxin Boy/Wasson)
3. Chuey Martinez & Ludark Shaitan vs. Wotan & Felina Metalica
4. Skayde vs. Luchador Sorpresa
5. Nicho el Millionario vs. Pagano

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/24 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Mazambula & Pancho Cachondo vs. Shamu & Spark
2. Black Spyder/Bufalo Ayala/Mosco Negro vs. Black Boy/Rey Diamante/Star Dragon
3. Triangular de Tercias: Damian 666 & Halloween vs. Arandu & TJ Boy vs. Aero Boy & X-Fly
4. Extreme Tiger/Hijo del Rey Misterio/Mistico II vs. Mortiz/Mr. Niebla/Rey Misterio II
5. Caballera contra Caballera Ladder Match: Nicho el Millionario vs. Pagano

INDEPENDENT

7/26 - Arena Nacionalista de Mexicali
1. Black Shadow & Platino vs. Traidor & Pequeno Traidor
2. Gehena/Principe Negro/Rey Negro vs. Gatubela/Scream/Shamu
3. Humilde & Mr. Tempest vs. Arandu & TJ Boy
4. Aero Boy/Nicho el Millionario/X-Fly vs. Bestia 666/Mortiz/Pagano
5. Dr. Wagner Jr./Mistico II/Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666/Halloween/Mr. Niebla

PROMOCIONES DEL VALLE

7/17 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Cristal vs. Baronesa
5. Cuadrangular de Caballeras: Tornado Negro Dos Mil vs. Memo Velazquez vs. Extassis vs. Enfermero Jr.
6. La Familia de Tijuana (Damian 666/Halloween/Nicho el Millionario) vs. Los Vipers (Black Abyss/Histeria/Psicosis)
7. Por la Copa del Museo de la Lucha Libre Mexicana: Mascara Sagrada/Octagon/Super Parka vs. Fuerza Guerrera/Hijo del Canek/Tornado Negro

<b>7/25 - Gimnasio Diaz Ordaz de Tecate
1. Cirax & Martinete vs. Black Phantom & Tigrillo
2. Black Danger/Black Spyder/Mosco Negro vs. Black Boy/Mirage/Rey Diamante
3. Pancho Cachondo/Super Rhino/Super Xolo vs. Nemesis/Scream/Shamu
4. Arandu/Nicho el Millionario/TJ Boy vs. Aero Boy/Mortiz/Pagano
5. Dr. Wagner Jr./Mistico II/Mr. Niebla vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Halloween/X-Fly)</b>

UNITED KINGDOM

LUCHA LIBRE FUTURE

7/11 - Royal Albert Hall in London, England
1. Blue Demoncito & Octagoncito vs. Mini Abismo Negro & Mini Histeria
2. Fenix vs. Pentagon Jr.
3. Bengala & Fabi Apache vs. Drago & Sexy Star
4. Blue Demon Jr./La Parka Jr./Psycho Clown vs. Hijo del Fantasma/Villano IV/Luchador Sorpresa

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more, right now for THREE DAYS free by clicking here!