PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

FIRST DETAILS ON TRIPLEMANIA & MORE: THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2015-07-01 07:05:25

NOTICIAS

AAA officially announced today that Triplemania will take place on August 9th at Arena Ciudad de Mexico City.

Chilanga Mask announced last night that Raymond Rowe will be meeting El Barbaro Cavernario in a Submission Match at their show at Arena Coliseo de Coacalco on 7/19.

RESULTADOS

EMLL 6/29 - Arena Puebla
1. Espiritu Maligno & Guerrero Espacial beat Asturiano & Paris
2. Black Tiger/Lestat/Starman defeated Arkangel de la Muerte/Fuerza Chicana/King Jaguar
3. Marcela/Princesa Sugei/La Vaquerita beat Amapola/Dalys la Caribena/La Seductora
4. Kamaitachi/Shigeo Okumura/Bobby Zavala defeated Dragon Lee II/Stigma/Triton when Kamaitachi ripped off DL's mask and pinned him.
5. Los Invasores (Kraneo/Olimpico/Ripper) beat Los Reyes de la Atlantida (Atlantis/Delta/Guerrero Maya Jr.) and challenged them for a shot at their Mexican National Trios Titles next week.
6. NWA Historic Middleweight Title: La Sombra defeated Gran Guerrero to retain his title.

EMLL 6/30 - Arena Mexico
1. Acero & Aereo beat Pequeno Violencia & Universito Dos Mil
2. Arkangel de la Muerte/Metalico/Nitro defeated Metatron/Soberano/Starman
3. En Busca de un Idolo: Esfinge beat Guerrero Maya Jr. with Esfinge getting a score of 35 and Maya a score of 32.
4. En Busca de un Idolo: Disturbio defeated Delta using the ropes with Disturbio getting a score of 32 and Delta a score of 22.
5. Los Invasores (Kraneo/Olimpico/Ripper) beat Fuego/Stuka Jr./Titan
6. Angel de Oro/Atlantis/La Mascara defeated Dragon Rojo/Polvora/Rey Hechicero

Independent 6/27 - Auditorio Comunal de Ocotepec
1. Kalakita & Kid Angel beat Rey Tigre & Rey Tigre Jr.
2. Felino (subbing for Maximo)/Fenix (not AAA)/Mistico II defeated Nahual/Niebla Roja (subbing for Gran Guerrero)/Ultimo Guerrero - the EMLL guys worked early so they could go to the next show.
3. Comodin/Kid Latino/Magnifico beat Black Hangman/Colapso/Voltaje
4. Electro/Edson Michel/Rey Cobra defeated Euforico/Hechicero/Raksas

IWRG 6/28 - Arena Naucalpan
1. Blue Monsther & Hijo del Alebrije beat Enigma & Picudo Jr.
2. Dragon Celestial/Mr. Leo/Vortize defeated Aramis/Atomic Star/Super Jack
3. AK-47/Apolo Estrada Jr./911 beat Cerebro Negro/Dr. Cerebro/Skayde
4. Eterno/Negro Navarro/Universo Dos Mil Jr. defeated Danny Casas/Solar I/Super Nova
5. Canis Lupus/Coloso Chris/Principe Orion beat Hijo del Dos caras/Pantera/Veneno

CARTELERAS

MEXICO

ALL ELITE

7/10 - Auditorio Jose Maria Artega de Queretaro
1. ?
2. ??
3. Los Toros Reyes (I/II/III) vs. Acuarius/Diamante Azul Jr./Electro Boy
4. Extreme Tiger & Super Crazy vs. Hernandez & Zumbi
5. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Ultimo Guerrero
5. Carlito Colon/Mistico II/Volador Jr. vs. Shelton Benjamin/Mr. Niebla/Silver King

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

7/3 - Expo de la Feria de Tampico (TV taping)
1. El Guapo/El Patriarca/El Perro vs. Arsenal/Baby Lover/Disturbio
2. Nino Hamburguesa/Luchadora Sorpresa/Octagoncito vs. Carta Brava Jr./Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro
3. Bengala/Drago/Elegido vs. Cuervo/Escoria/Mascara Ano Dos Mil Jr.
4. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Hijo del Fantasma & Joe Lider
5. 3 Way Lumberjack Match: Monster Clown & Murder Clown vs. Electroshock & Hijo del Pirata Morgan vs. Hijo del Texano & El Mesias
6. Myzteziz w/Argenis vs. Averno w/Cibernetico
7. Relevos Increibles: Alberto el Patron & Brian Cage vs. Blue Demon Jr. & Villano IV

7/10 - Gimnasio Miguel Hidalgo de Puebla (TV taping)
1. Dinastia/Mini Drago/Pimpinela Escarlata vs. Mini Charly Manson/Mini Psycho Clown/Black Mamba
2. Nino Hamburguesa & Luchadora Sorpresa vs. Carta Brava Jr. & Taya Valkyrie
3. Argenis & Luchador Sorpresa vs. Daga & Steve Pain
4. Cuadrangular de Parejas: Australian Suicide & Jack Evans vs. Monster Clown & Murder Clown vs. Cuervo & Escoria vs. Electroshock & Hijo del Pirata Morgan
5. Aero Star/Drago/Myzteziz vs. Los Hell Brothers (Averno/Chessman/Cibernetico)
6. 3 Way Bull Terrier Match: Alberto el Patron vs. Brian Cage vs. El Mesias

CARALUCHA PROMOCIONES

7/11 - Arena San Juan Pantitlan
1. Principe Aereo & Rey Fenix vs. Centella Atomica & Shadow
2. Demus 3:16 vs. Yoruba
3. 4 Way Dance: Aramis vs. Epidemius vs. Jinzo vs. Septimo Dragon
4. Besitario I: Flamita vs. Wasson
5. Felino vs. Guerrero Mixtico
6. Rush vs. Pagano

CHILANGA MASK

<b>7/19 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Ironia vs. Hijo del Angel
2. Reggae Boy/Sangre Dorada vs. Los Fulgores I y II/Iron Kid
3. Electro Boy & Saru vs. Fly Star & Toxin Boy
4. Torneo de Parejas: Rafy & Teelo vs. Dragon Celestial & Emperador Azteca vs. Freelance & Micke Segura vs. Ophidian & Silver Ant vs. Alas de Acero & Aramis vs. Impulso & Juana la Loca
5. Pantera I vs. Aero Boy
6. Submission Match: Raymond Rowe vs. El Barbaro Cavernario
7. Caifan I & Dr. Cerebro vs. Las Traumas I y II</b>

CLUTCH CITY PRODUCTIONS

7/5 - Arena Coliseo de Monterrey
1. ?
2. 4 way Dance: Kratos vs. Lord Byron vs. Psicotico vs. Xtreme Dragon
3. Mosco de la Merced & X-Fly vs. Los Difuntos I y II
4. Cruiserweight Title: Epidemius (c) vs. Douki
5. Hijo del Ninja/Ultimo Ninja/Estrellita vs. Carlito Colon/Rico Rodriguez/Barbi Hayden

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/3 - Arena Mexico
1. Oro Jr. & Robin vs. Espanto Jr. & Metalico
2. Astral/Electrico/Shockercito vs. Demus 3:16/Mercurio/Nitrito
3. En Busca de un Idolo: Canelo Casas vs. Disturbio
4. En Busca de un Idolo: Delta vs. Guerrero Maya Jr.
5. Dragon Lee II/Mistico II/Valiente vs. Ephesto/Kamaitachi/Mephisto
6. Gran Guerrero vs. Rey Escorpion
7. Relevos Increbles: Diamante Azul/Volador Jr./Ultimo Guerrero vs. Rush/La Sombra/Thunder

<b>7/4 - Arena Coliseo
1. Bengala vs. Camorra
2. Magnus vs. El Rebelde
3. Starman vs. Akuma
4. Flyer vs. Raziel
5. Oro Jr. vs. Cancerbero
6. Pegasso & Triton vs. Sangre Azteca & Virus
7. Revancha Match: Atlantis/Dragon Lee II/Mistico II vs. El Barbaro Cavernario/Niebla Roja/Shocker

7/5 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Micro vs. Destructor
2. Alteno & Avispon Negro Jr. vs. Quka & Relampago Azul
3. Frezzer/Metatron/Nautilius vs. Black Sugar/Evola/Gran Kenut
4. El Divino/Neutron/Vaquero Jr. vs. Chakal/Jocker/Sadico
5. Pepe Aguayo/El Gallo/Virgo vs. Furia Roja/Mr. Trueno/Rey Trueno

7/5 - Arena Mexico
1. Molotov & Sensei vs. Akuma & El Cholo
2. Pegasso/Stigma/Triton vs. Hijo del Signo/Shigeo Okumura/Sangre Azteca
3. Dark Angel/Lluvia/Princesa Sugei vs. Amapola/Tiffany/Zeuxis
4. Brazo de Plata/Maximo/Titan vs. Los Terriblemente Guapos (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Shocker)
5. Mexican National Lt. Heavyweight Title: Mephisto (c) vs. Stuka Jr.
6. Atlantis/Marco Corleone/Valiente vs. El Barbaro Cavernario/Felino/Negro Casas

7/6 - Arena Puebla
1. Arkalis & Zaeta Roja vs. Ares & Guerrero Espacial
2. Asturiano/Oro Jr./Pegasso vs. Inquisidor/Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr.
3. Blue Panther Jr./Lestat/The Panther vs. Cancerbero/King Jaguar/Raziel
4. Lightning Match: Dragon Lee II vs. Kamaitachi
5. La Nueva Sky Team (Mistico II/Valiente/Volador Jr.) vs. Negro Casas/Shocker/Vangelis
6. Mexican National Trios Titles: Los Reyes de la Atlantida (Atlantis/Delta/Guerrero Maya Jr.) vs. Los Invasores (Kraneo/Olimpico/Ripper)

7/7 - Arena Mexico
1. Bengala & Robin vs. El Cholo & Espanto Jr.
2. Leono/Pegasso/Star Jr. vs. Cancerbero/Metalico/Raziel
3. En Busca de un Idolo: Esfinge vs. Bobby Zavala
4. En Busca de un Idolo: Blue Panther Jr. vs. Flyer
5. Brazo de Plata/Fuego/Volador Jr. vs. Dragon Rojo/Pierroth/Vangelis
6. Angel de Oro/Dragon Lee II/Mistico II vs. Kamaitachi/Mephiso/Polvora</b>

7/17 - Arena Mexico
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Caballera contra Caballera: Rey Escorpion vs. Ultimo Guerrero

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

8/16 - Arena Jose Suliaman de Monterrey
1. Gran Shakira vs. Gemelo Gemini
2. Mini Difunto & Pequeno Bengali vs. Mini Hator & Tequilita
3. El Divo/Mr. Nice/Panthro vs. Hator/Monje Negro Jr./Silver Star
4. Hijo del Mascara Sagrada & Lady Apache vs. Scorpio Jr. & Rossy Moreno
5. Hijo del Anibal/Hijo del Dos Caras/Octagon vs. Fuerza Guerrera/Pirata Morgan/Silver King
6. L.A. Park/Rayo de Jalisco Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner Jr./Hijo del Solitario/Mascara Ano Dos Mil

INDEPENDENT

<b>7/1 - Arena Coliseo de Monclova
1. Rebelde Rojo & Rebelde Rojo Jr. vs. Doberman & Zintro
2. Mini Difunto & Mini Hator vs. Los Mini Coquito Aceros I y II
3. Demonio del Caribe/Larry Miranda/Orquidea Negra vs. Gran Thaiger/Chocolata/Sexy Piscis
4. Huracan Ramirez/Mistico Negro/Octagon vs. Difunto II/Fuerza Guerrera/Ministro Negro</b>

7/2 - Explanada de la Feria de San Pedro Tlahuac
1. ?
2. Cobra de Fuego & Espantapajaros vs. Brozo & Ludxore Extreme
3. Alma Blanca/La Chiva/Lokillo vs. Fuego Azteca/M-1/R-15
4. Hacha Dorada/Manos de Seda/Marquez Jr. vs. Gran Kalifa/Hijo del Signo/Masakre Jr.
5. Lady Apache/Esther Moreno/May Flowers vs. La Diabolica/Rossy Moreno/Sexi Primavera
6. Hijo del Canek/Maximo/Mr. Niebla vs. Hijo del Lizmark/Rey Bucanero/Ultimo Guerrero

7/4 - Arena Jardines de Morelos (Kronos Benefit Show....he had a serious leg injury hence why he isn't in AAA)
1. ?
2. Black Metal & Shadow vs. Hantar & Terremoto
3. Triangular de Tercias: Core/Corsario/Krazy Star vs. Los Kriminal Boys/Heroina vs. Fulgore I/Tornado/Felina Metalica
4. Nino Hamburguesa/Venum/La Jarochita vs. Belial/Jinzo/Sexy Lady
5. Villano IV vs. Arez

7/16 - Auditorio Morelso de Aguascalientes
1. Aliado de Dios & Centrvion vs. Imposible & Sangre Azteca
2. Angel de Oro/Blue Panther Jr./Dragon Lee II vs. Dinamic Black/Emperador Azteca/Golden Magic
3. Atlantis & Octagon vs. Fuerza y Juventud Guerrera
4. Mistico II & Rush vs. Damian el Terrible & L.A. Park

7/18 - Arena Xalapa
1. ?
2. Marabunta Jr./Skayde/Sucesor vs. Aztlan/Luzbel/Tanque Infernal
3. Lady Apache/La Parkita/Chica Yeye vs. Rossy Moreno/Mini Cibernetico/Yuriko
4. Dr. Wagner III/Hijo del Dos Caras/Hijo del Medico Asesino vs. Hijo del Fishman/Huracan Ramirez Jr./Pirata Morgan Jr.
5. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Tinieblas Jr. vs. Cien Caras Jr./L.A. Park/Pirata Morgan

8/2 - Gimnasio Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. Aereo & Emulo vs. Cuervo & Escoria
3. Monster Clown/Murder Clown/Cassandro vs. Fusion/Pagon/Rey Escorpion (Juarez)
4. 3 Way Bull Terrier Match: Psycho Clown vs. Electroshock vs. Hijo del Texano
5. Myzteziz & La Parka Jr. vs. Hijo del Fantasma & Pentagon Jr.

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

<b>7/5 - Arena Naucalpan
1. Alfa & Omega vs. Electro Boy & Hip Hop Man
2. Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy/Teelo) vs. Los Cerebros Terribles (Black Terry/Cerebro Negro/Dr. Cerebro)/Imposible
3. Emperador Azteca/Golden Magic/X-Fly vs. Eterno/Halloween Jr./Heddi Karaoui
4. Guerra de Familias - Participants: AK-47 & 911/Coloso Chris & Principe Orion/Danny Casas & Veneno/Hijo del Dos Caras & Super Nova/Hijo del Mascara Ano Dos Mil & Universo Dos Mil Jr./Negro Navarro & Trauma I/Pantera & Hijo del Pantera/Pirata Morgan & Hijo del Pirata Morgan</b>

LEYENDAS INMORTALES

6/30 - Arena Aficion de Pachuca
1. Magnetico vs. Mascara Virtual
2. Climax & Yuca vs. El Picudo & Miss Janeth
3. Hijo del Canek/Hijo del Villano/Villano III Jr. vs. Los Diabolicos (El Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana)
4. IWL Heavyweight Title: El Fantasma (c) vs. Mr. Jack
5. Dos Caras/Hijo del Lizmark/Solar I vs. Canek/Fuerza Guerrera/Mascara Ano Dos Mil

7/5 - Deportivo SME del Villa Coapa
1. Aguila del America & Alas de Oro vs. Fuerza Negra & Mascara Virtual
2. Pantera/Super Muneco/Super Pinocho vs. Los Diabolicos (El Gallego/Romano Garcia/Rocky Santana)
3. Caballera contra Mascara: Miss Janeth vs. La Yuca
4. Heavy Metal & Solar I vs. Fuerza Guerrera & Mascara Ano Dos Mil
5. As Charro/Dos Caras/Xandao vs. Canek/Hijo del Canek/Rey Hechicero

7/21 - Arena Queretaro
1. Angel King & Nieto del Halcon Negro vs. El Rojo & Silver Fish
2. Black Fury & Yuka vs. Cassandra & Tania la Guerrillera
3. El Picudo & El Demasiado vs. Brujo Maya & Perro del Ring
4. Super Libre: Heavy Metal & Solar I vs. Fuerza Guerrera & Mascara Ano Dos Mil
5. Relevos Increibles: As Charro/Dos Caras/El Fantasma vs. Canek/Negro Navarro/Rey Hechicero

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

7/19 - Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. Estrellatus & Olimpus vs. Blackstone & Centella
2. Black Star & Conde Azteca vs. Cancerbero & Extreme Angel
3. La Jarochita & Mini Drago vs. Sexy Lady & Mini Charly Manson
4. Argenis/Drago/Pimpinela Escarlata vs. Cuervo/Escoria/Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Electroshock/Mocho Cota Jr./Pentagon Jr.

LUCHA LIBRE VERACRUZANA

7/25 - Salon Tecate de Minatitlan
1. ?
2. Aero Power & Angel Azul vs. Kronos & Sepultura
3. Emperador Azteca & Super Nova vs. Electro Boy & Jinzo
4. Dragon Lee II vs. Flamita

LUCHA LIBRE WMC

7/3 - Deportivo Benito Juarez del Distrito Federal
1. Diosa Quetzal & Marcela vs. Lady Pink & Skadi
2. Miike/Raymunda/Teelo vs. Hercules Jr./Rey Adaron/La Caricia
3. Atomic Star/Guerrero WMC/Rey Gato vs. Aramis/Cocolores/Maldito Jr.
4. Hijo del Fishman/Hijo del Pirata Morgan/Tyson la Bestia vs. Dave the Clown/Eterno/Rothen Clown
5. Las Traumas I y II vs. Mr. Niebla & Rey Bucanero

LUCHA MUTANTE

7/18 - Deportivo 18 de Marzo del Distrito Federal
1. Ekuz vs. Payaso Loco
2. Cuadrangular de Parejas: Dragosth & Juana la Loca vs. Fly Star & Toxin Boy vs. Mr. Leo & Metatron vs. Miike & Teelo
3. Hijo del Pantera vs. Polvora
4. Wotan vs. Ludark Shaitan
5. Titan & Triton vs. Los Compadres Extremos (Aero Boy y Violento Jack)
6. Black Terry vs. Ultimo Guerrero

PROMOCIONES ACOSTA

7/26 - Arena Coliseo de Cordoba
1. ?
2. Dinastia & Mascarita Sagrada vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
3. Duende Acosta Jr./La Jarochita/Pasion Kristal vs. Super Orion Jr./Sexy Lady/Black Mamba
4. Aero Star/Australian Suicide/Drago vs. Daga/Parka Negra/Pentagon Jr.

PROMOCIONES CANTU

6/29 - Estadio de Futbol Rapido de Nuevo Laredo
1. ?
2. Alas de Acero/Explosivo/Impulso vs. Black Extreme/Killer Boy/Rio Bravo Jr.
3. Dragster/Street Boy/The Tiger vs. Herodes Jr./Mosco de la Merced/X-Fly
4. Ave del Norte/Flamita/Laredo Kido vs. Mocho Cota Jr./Las Traumas I y II
5. 4 Way Dance: L.A. Park vs. Nicho el Millionario vs. Mr. Niebla vs. Pagano

PROMOCIONES JUNIORS

7/1 - Plaza de Toros Fermin Rivera de San Luis Potosi
1. Efecto/Vagabundo/Willy Boy vs. Mr. Marka/Spider Fly/Mini Maniaco
2. Nino Hamburguesa/Fabi Apache/Pimpinela Escarlata vs. Gran Apache/Taya Valkyrie/Black Mamba3. Drago/Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Hijo del Pirata Morgan/Joe Lider/Zorro
4. Mascara contra Mascara: Aero Fly vs. Exterminador
5. Elegido/Myzteziz/Psycho Clown vs. Los Hell Brothers (Averno/Chessman/Cibernetico

PROMOCIONES R.A.

7/18 - Polideportivo Xonaca de Puebla
1. Demon Rock/Toro Loco/Toro Loco Jr. vs. Ares el Guerrero/Centella Roja Jr./El Heredero
2. Marcela & Skadi vs. Dalys la Caribena & Tiffany
3. Centella de Oro/Dragosth/Oriental vs. Rey Apocalipsis/Toro Bill Jr./Zumbido
4. Mascara contra Caballera: Tigre Colosol vs. Baby Rock
5. La Dinastia de la Muerte (Negro Navarro/Las Traumas I y II) vs. Mr. Niebla/Shu el Guerrero/Tyson la Bestia

PROMOCIONES ZUMAYA

7/24 - Plaza de Toros Santa Ana Ahuehuepan de Tula
1. Ovelis & Tony Boy vs. Drago Dark & Tigre Boy
2. Gargola Extreme & Golden vs. Douki & Jorge Kebrada
3. Dinastia & Mini Drago vs. Mini Charly Manson & Mini Psicosis
4. La Jarochita & Black Mamba vs. Sexy Lady & Pasion Kristal
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Daga/Pentagon Jr./Parka Negra

SACCOMATS

7/4 - Arena Neza
1. Magnifico & Seiya vs. Luis y Tony Cirio
2. Goya Kong & Lluvia vs. Big Mama & Zeuxis
3. Disturbio/Metalico/Soberano vs. Angel de la Noche/Jhon Crazy/Motocross
4. La Dinastia Casas (Negro Casas/Puma King/Tiger) vs. La Dinastia Imperial (Hijo del Villano III/Villano III Jr./Villano V Jr.)
5. Atlantis/Marco Corleone/Rayo de Jalisco Jr. vs. Hijo del Canek/Mascara Ano Dos Mil/Thunder
6. Steel Cage Match where the loser must unmask - Participants: Artillero/Bengala/Flyer/Fugaz/

Gallo Tapado Jr./Inquisidor/Lince Dorado/Principe Odin Jr./Rey Guerrero/Sensei

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

7/24 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Mazambula & Pancho Cachondo vs. Shamu & Spark
2. Black Spyder/Bufalo Ayala/Mosco Negro vs. Black Boy/Rey Diamante/Star Dragon
3. Triangular de Tercias: Damian 666 & Halloween vs. Arandu & TJ Boy vs. Aero Boy & X-Fly
4. Extreme Tiger/Hijo del Rey Misterio/Mistico II vs. Mortiz/Mr. Niebla/Rey Misterio II
5. Caballera contra Caballera Ladder Match: Nicho el Millionario vs. Pagano

INDEPENDENT

7/2 - Gimnasio Gustavo Diaz Ordaz de Tecate
1. ?
2. ??
3. ???
4. Extassis/Martinete/Rey Diamante vs. Scream/Shamu/Super Rhyno
5. Fenix & Rey Horus vs. Bestia 666 & Pentagon Jr.
6. La Parka Jr. & Zorro vs. Parka Negra & Psycho Clown

7/26 - Arena Nacionalista de Mexicali
1. Black Shadow & Platino vs. Traidor & Pequeno Traidor
2. Gehena/Principe Negro/Rey Negro vs. Gatubela/Scream/Shamu
3. Humilde & Mr. Tempest vs. Arandu & TJ Boy
4. Aero Boy/Nicho el Millionario/X-Fly vs. Bestia 666/Mortiz/Pagano
5. Dr. Wagner Jr./Mistico II/Hijo del Rey Misterio vs. Damian 666/Halloween/Mr. Niebla

PROMOCIONES DEL VALLE

<b>7/17 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Cristal vs. Baronesa
5. Cuadrangular de Caballeras: Tornado Negro Dos Mil vs. Memo Velazquez vs. Extassis vs. Enfermero Jr.
6. La Familia de Tijuana (Damian 666/Halloween/Nicho el Millionario) vs. Los Vipers (Black Abyss/Histeria/Psicosis)
7. Por la Copa del Museo de la Lucha Libre Mexicana: Mascara Sagrada/Octagon/Super Parka vs. Fuerza Guerrera/Hijo del Canek/Tornado Negro</b>

THE CRASH

7/3 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. Australian Suicide & Rey Horus vs. Daga & Flamita
3. B-Boy vs. Famous B
4. 4 Way Dance por el Trofeo Refaccionarias del Valle: ACH vs. Bestia 666 vs. Extreme Tiger vs. Pentagon Jr.
5. La Parka Jr. & Psycho Clown vs. Parka Negra & Zorro

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more, right now for THREE DAYS free by clicking here!