PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2015-05-18 07:00:00

NOTICIAS

Reforma reported on Friday that William Arturo Muñoz González or better known to lucha fans as Rush is under investigation by the Mexico City police for the possible assault of an Arena Mexico security guard named Julio Cesar Juarez Najera on April 7th. The reports are that Rush and his wife were trying to enter Arena Mexico through a door in the parking lot but Rush's wife wasn't authorized to enter through the door and they had to wait until he could get the authorization to let her in. Well Mr. Najera called his superiors and they gave him the okay to let her in which Rush and his wife would enter but Rush was visibly upset and not too long after they went in, Rush came back out and started ranting and raving at Mr. Najera saying that he was disrespecting his wife and women in general saying that he should be ashamed of his actions and asked him if "he wanted to die" before hitting him very hard in the head knocking him unconscious. It was also noted that Rush had had some issues with Mr. Najera in the past but it wasn't anything like this. Rush was then apprehended by Arturo Beristain (the former Hijo del Gladiador & Talisman) who works in the front office of EMLL and taken back into Arena Mexico.

Najera eventually was able to contact his boss Ezekiel Sanchez and immediately was taken to Hospital Alvaro Obregon which is right near Arena Mexico and he was kept under observation with the blows determined as not to be major injuries and was given pain medication and hot compresses to help him. The next day, Mr. Juarez met with Salvador Lutteroth & Paco Alonso at Arena Mexico and the two head honchos basically told him that they didn't want this released to the media and they wanted him to only go to Hospital Alvaro Obregon if he had any more problems because that is the company contracted hospital. They also promised Mr. Najera that they would give Rush heavy sanctions for his transgressions if he didn't press charges. Juarez started off doing what they told him to do but his pain got worse by the day and a couple of days he later he went back to Hospital Alvaro Obregon and they told him that he had suffered a 3rd grade whiplash, concussion, and a possible fracture in his vertebrae. Mr. Juarez has been seeing orthopedic specialists in other hospitals since then because he felt like there was a conspiracy going on between EMLL and Hospital Alvaro Obregon. It should be noted that around this time that Rush wasn't booked on any of the Mexico City cards for 3 weeks so it's possible that he was suspended but nothing has been confirmed yet. The police are investigating this as I said earlier so this could turn out to be nothing or a big something.

ALL ELITE announced yesterday Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Ultimo Guerrero for their next show at Arena Mexico on 6/14. Octagon making his return to Arena Mexico for the first time in 23 years.

Speaking of ALL ELITE they have hooked up with Houston based Clutch City Productions to work as a booking agent for American based wrestlers to work ALL ELITE shows in the future.

Hijo del Santo is heading up another tour of England in mid-July with Angel Blanco Jr., Dr. Wagner Jr., Heddi Karaoui, Mano Negra, Rayman, Bobby Zavala, Zumbi, Mascarita Sagrada, Octagoncito, & Cassandro listed as the talent going over.

RESULTADOS

Chilanga Mask 5/16 - Arena Roberto Paz de Guadalajara
1. 3 Way Dance: Mercurio beat Aero Xtreme & Reggae Boy
2. Dorado Jr. & Sangre Fria Jr. defeated Los Fulgores I y II
3. Impulso beat Shiryu Dragon (subbing for Saturno)
4. Astro Rey Jr./Draego/Psycho Kid defeated Electro Boy/Fly Star/Toxin Boy
5. Revancha Match: Dralion beat Belial
6. Aereo & Latin Dragon defeated Arez & Kaientai
7. Aero Boy beat Rey Horus in what was called a very solid match and there were rematch challenges thrown around afterwards.
8. 3 Way Dance: Caifan I defeated Black Terry & El Satanico by DQ when Satanico fouled Caifan which pissed off the fans because they wanted a clean finish which is hilarious because this building is known for the NGX shows which is full of weapons matches and the like.

Chilanga Mask 5/17 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Triangular de Parejas: Aramis & Iron Kid beat Arez & Belial and Ciber Punk & Garrobo Punk but were attacked by Arez & Belial afterwards.
2. Aereo & Rey Apocalipsis defeated Alas de Acero & Impulso with both teams falling apart afterwards.
3. Caifan beat Aero Boy in a very good match.
4. Silueta fought Keira to a draw
5. Latin Dragon defeated Psycho Kid
6. Rey Horus beat Flamita in a match that many people called one of the best matches in Mexico this year.

EMLL 5/15 - Arena Mexico
1. Hombre Bala Jr. & Super Halcon Jr. beat Akuma & Espiritu Negro
2. Estrellita & Marcela defeated Dalys la Caribena & Tiffany
3. Atlantis/Marco Corleone/Maximo beat Felino/Negro Casas/Thunder
4. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero) defeated Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion) when UG fouled and pinned Scorp.
5. Torneo Cibernetico por el Leyenda de Plata: Dragon Lee II beat Virus to advance to face Negro Casas next week. Order of Elimination: Fuego/The Panther/Niebla Roja/VOlador Jr. & Mephisto/Kamaitachi/Titan/El Barbaro Cavernario/Luciferno/Mistico II/Virus

EMLL 5/16 - Arena Coliseo
1. Molotov beat El Cholo
2. Espanto Jr. defeated Sensei
3. La Vaquerita battled Reyna Isis to a double countout which according to the official recap of the show wasn't the planned finish as referee Terror Chino messed up.
4. Shigeo Okumura beat Pegasso
5. Guerrero Maya Jr. defeated Sagrado
6. Dragon Lee II & Triton beat Kamaitachi & Rey Hechicero
7. Los Terriblemente Guapos (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Shocker) defeated Los Ingobernales (La Mascara/Rush/La Sombra) when Shocker fouled and pinned Rush.

EMLL 5/17 - Arena Mexico
1. Magnus & Metatron beat Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
2. Arkangel de la Muerte/Cancerbero/Raziel defeated Flyer/Soberano/Stigma
3. Lightning Match: Triton beat Shigeo Okumura
4. Angel de Oro/Blue Panther Jr./Valiente defeated Ephesto/Kraneo/Luciferno
5. Brazo de Plata/Rush/La Sombra beat Damian el Terrible/Ultimo Guerrero/Vangelis
6. La Mascara/Maximo/Volador Jr. defeated Felino/Negro Casas/Nitro (subbing for Shocker) when Volador fouled and pinned Casas then Casas challenged Volador to a match next week.

FULL 5/14 - Carpa Astros del Tlalpan (poor attendance)
1. Alfa/Omega/Saru beat Los Fulgores I y II/Sucesor in a strong match with the fans throwing money in the ring afterwards in appreciation.
2. Angel del Amor/Charly Madrid/Marabunta Jr. defeated Rider/Tanque Infernal/Tupac Amaru
3. Torneo Parejas Increibles: Lady Apache & Rossy Moreno beat Reina Dorada & La Quimera and India Sioux & Ludark Shaitan with Apache & Moreno facing off on the next show for the vacant FULL Femenil Title.
4. Brazo de Plata/Hijo del Dos Caras/Relampago defeated Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Hijo del Medico Asesino/Scorpio Jr. by DQ when Medico ripped off Dos' mask.
5. Mascara Sagrada/Octagon/Tinieblas Jr. beat Cien Caras Jr./Heavy Metal/Pirata Morgan by DQ when Cien ripped off Tinieblas' mask.

Independent 5/15 - Perinorte Papagayo de Acapulco
1. ?
2. Dinastia & Hayzer defeated Mini Psycho Clown & Lady Xtreme
3. Black Mamba/La Kalaka/Polvo de Estrellas beat Guerrero Extremo/Kid Silver/Nemesis by DQ
4. Aero Star & Drago defeated Daga & Super Fly
5. Monster Clown/Murder Clown/Myzteziz beat Averno/Chessman/Hijo del Fantasma

Independent 5/16 - Deportivo Benito Juarez de Veracruz
1. Espectrito & Mascarita Sagrada beat Pentagoncito & Piratita Morgan
2. 3 Way Dance por el Trofeo Diosa del Ring: Lady Apache defeated Miss Janeth and Rossy Moreno
3. Oscar Sevilla & El Torero beat Mosco de la Merced & El Picudo
4. Los Payasos Diabolicos (Carrona/Miedo/Terror) defeated Los Payasos Tricolor (Coco Amarillo/Coco Azul/Coco Rojo)
5. Mascara Sagrada & Octagon beat Fuerza Guerrera & Jaque Mate by DQ

Independent 5/16 - Gimnasio DX de Tecamac
1. Mascarita Sagrada & La Parkita beat Pentagoncito Black & Piratita Morgan
2. Logan defeated Horror
3. Guardian Azteca & Piloto Infernal beat Espiritu Negro & Tarasco Segundo
4. Angel Siniestro Jr. & Tierra Viento y Fuego Jr. defeated Damian el Guerrero & Escorpion Negro
5. Rey Hechicero & Sagrado beat Sangre Azteca & Virus

Promociones Bella Airosa 5/17 - Arena Pepe Cisneros de Oaxaca
1. ?
2. ??
3. Estrellita & Marcela beat La Seductora & Tiffany
4. Juana la Loca/Kamaitachi/Luz Clarita defeated Arkanos/Dragon Lee II/Zomby
5. Mistico II/The Panther/Pegasso beat Tony Cisneros Jr./Golden/Mephisto

SACCOMATS 5/17 - Arena Neza
1. Espiral Negro & Kid Lagarde vs. Angemon & Challenger
2. Bryan el Stripper & Ciclon Black defeated Golden Bull & Taquero Maldito
3. Dement Xtreme/Los Hermanos Muerte II y III) beat Bryan el Stripper (subbing for Neza Kid)/Principe Neza/Rey Neza and there were apuestas match challenges thrown around afterwards.
4. The Clown Corps (Broken Clown/Dave the Clown/Rothen Clown) battled Pandemonium/Pandemonium Jr./Xibalba to a DDQ when Rothen & Pandemonium fouled each other at the same time.
5. Maximo & Volador Jr. defeated Damian el Terrible & Gran Guerrero (subbing for Rey Bucanero)
6. Los Ingobernales (La Mascara/Rush/La Sombra) beat Felino/Negro Casas/Ultimo Guerrero (subbing for Mr. Niebla/Shocker/Thunder) when Rush fouled and pinned UG.

CARTELERAS

ESTADOS UNIDOS

LUCHA LIBRE VIP

5/24 - Club La Boom in Houston, Texas
1. Aguila de Oro vs. Espiritu Guerrero
2. Apocalyptico & Star Kid vs. Blade the Dragon & Soberano
3. Difunto I/Jaivo Jr./Javio VI vs. Doberman/Puma del Norte/Sajibra
4. Atlantis/Guerrero Maya Jr./Luchador Sorpresa vs. Black Star/Misterio Negro/Poder Nocturno

LUCHA LIBRE VIP

<b>6/7 - Potrero Nightclub in Cudahy, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Misterioso Jr. & Rush vs. Brian Cage & Steve Pain</b>

MEXICO

ALL ELITE

6/14 - Arena Mexico
1. ?
2. ??
3. ???
4. Atlantis & Octagon vs. Fuerza Guerrera & Ultimo Guerrero
5. Marco Corleone & La Mascara vs. Hernandez & Heddi Karaoui

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

5/30 - Parque Adolfo Lopez Mateos de Reynosa (TV taping)
1. Elegido/Fabi Apache/Pimpinela Escarlata vs. Hijo del Pirata Morgan/Parka Negra/Taya Valkyrie
2. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Cuervo & Escoria
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Brian Cage/Hijo del Texano/Pentagon Jr.
4. Blue Demon Jr./Fenix/Myzteziz vs. Averno/Chessman/Electroshock
5. Alberto el Patron & La Parka Jr. vs. Cibernetico & El Mesias

6/1 - Poliforum la Fe de Nuevo Laredo (TV taping)
1. Elegido/Fabi Apache/Pimpinela Escarlata vs. Hijo del Pirata Morgan/Parka Negra/Taya Valkyrie
2. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans)/Laredo Kid vs. Cuervo/Escoria/Mocho Cota Jr.
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Electroshock/El Mesias/Pentagon Jr.
4. Blue Demon Jr./Myzteziz/La Parka Jr. vs. Los Hell Brothers (Averno/Chessman/Cibernetico)
5. Alberto el Patron & Fenix vs. Brian Cage & Hijo del Texano

6/14 - Arena Monterrey (Verano de Escandalo)
1. Elegido/Fabi Apache/Dinastia/Pimpinela Escarlata vs. Parka Negra/Taya Valkyrie/Mini Psycho Clown/Black Mamba
2. Torneo Cibernetico Alas de Oro - Participants: Aero Star/Bengala/Drago/Fenix/Super Nova/Daga/Hijo del Fantasma/Steve Pain/Super Fly/Luchador Sorpresa
3. 3 Way Street Fight por el AAa Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Hell Brothers (Averno/Chessman/Cibernetico) vs. Electroshock/Hijo del Pirata Morgan/Luchador Sorpresa
4. Steel Cage Match: Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Cuervo & Escoria
5. AAA Mega Heavyweight Title: Alberto el Patron (c) vs. Brian Cage
6. Myzteziz/La Parka Jr./Rey Mysterio Jr. vs. Johnny Mundo/El Mesias/Pentagon Jr.

CARALUCHA PROMOCIONES

<b>5/30 - Arena San Juan Pantitlan (1st Anniversary Show)
1. Principe Diamante & Tribal vs. Atomick Star & Latigo
2. Besitario I - Finals: Wasson vs. Aramis
3. 4 Way Dance: Dinamic Black vs. Hombre Bala Jr. vs. Imposible vs. Wotan
4. Mascaras contra Caballeras: Los Kriminal Boys (Fly Star/Fly Warrior/Toxin Boy) vs. Los Neza Kings (Andy Boy/Danger/Guerrero Mixteco) vs. La Resistencia (Arkanos/Kilvan/Yoruba) vs. Sky Stars (Rayo Star/Skyman/Tribal)
5. Aero Boy vs. Eterno
6. Rush vs. Rey Hechicero
7. Titan & Volador Jr. vs. Bestia 666 & Flamita</b>

CHILANGA MASK

5/30 - Gimnasio GFL de San Mateo Atenco
1. Alas de Acero & Aramis vs. Dragon de Fuego & Resplandor Negro
2. Casanova vs. Meteoro
3. Los Indystrongtibles (Arez/Belial/Impulso) vs. Iron Kid/Principe Pantera/Volatil
4. 3 Way Dance por el Mexican State Welterweight Title: Fulgore I (c) vs. Astro Rey vs. Psycho Kid
5. Black Terry & Resplandor vs. Boomerang & Negro Navarro
6. Las Traumas I y II vs. Los Gemelos Fantasticos I y II

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

5/18 - Arena Puebla
1. Leono & Sensei vs. Rey Apocalipsis & Toro Bill Jr.
2. Black Tiger/Lestat/Starman vs. Arkangel de la Muerte/Disturbio/Furia Chicana
3. Estrellita/Goya Kong/Marcela vs. Amapola/Reyna Isis/Tiffany
4. Angel de Oro/Stigma/Titan vs. Morphosis/Rey Hechicero/Ripper
5. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/La Sombra) vs. Damian el Terrible/Rey Escorpion/Vangelis
6. Rush vs. Shocker

5/19 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Divino & Linterna Verde Jr. vs. El Chacal & Evola
2. Pepe Aguayo/Flyer/Magnus vs. Canelo Casas/Metalico/Sadico
3. Blue Panther Jr./The Panther/Triton vs. Kamaitachi/Shigeo Okumura/Tiger
4. Blue Panther/Brazo de Plata/Valiente vs. Kraneo/Morphosis/Rey Escorpion
5. Los Ingobernales (Marco Corleone/La Mascara/Rush) vs. Ephesto/Euforia/Mephisto

5/19 - Arena Mexico
1. Metatron & Molotov vs. Espanto Jr. & Inquisidor
2. Skadi & La Vaquerita vs. Reyna Isis & Tiffany
3. Hombre Bala Jr./Soberano/Super Halcon Jr. vs. Puma King/Raziel/Sangre Azteca
4. Lightning Match: Guerrero Maya Jr. vs. Virus
5. Angel de Oro/Fuego/Stuka Jr. vs. Ephesto/Rey Hechicero/Bobby Zavala
6. Maximo/Mistico II/La Sombra vs. Damian el Terrible/Shocker/Vangelis

<b>5/22 - Arena Mexico
1. Shockercito & Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16 & Pequeno Violencia
2. Pegasso/Stigma/Triton vs. Disturbio/Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando)
3. Goya Kong/Lluvia/Silueta vs. Amapola/Dalys la Caribena/La Seductora
4. Gran Guerrero/Mephisto/Niebla Roja vs. Los Revolucionarios del Terror (Dragon Rojo/Polvora/Rey Escorpion)
5. Por el Leyenda de Plata: Negro Casas (c) vs. Dragon Lee II
6. Marco Corleone/Maximo/Volador Jr. vs. Euforia/Thunder/Ultimo Guerrero

5/23 - Arena Coliseo
1. Bengala vs. Camorra
2. Robin vs. El Rebelde
3. Oro Jr. vs. Cancerbero
4. Triton vs. Shigeo Okumura
5. Blue Panther Jr. vs. Tiger
6. Angel de Oro & Fuego vs. Ephesto & Luciferno
7. Dragon Lee II/Mistico II/Titan vs. Damian el Terrible/Kamaitachi/Shocker

5/24 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Dinamo & El Tapatio vs. Mr. Brisa & El Pirana
2. Alteno/El Divino/Explosivo vs. Gran Kenut/Relampago Azul/El Yaqui
3. Las Flashes I y II vs. Mr. Trueno & Rey Trueno
4. Lightning Match: Silueta vs. Chica Tormenta
5. Pepe Aguayo/Forastero/Virgo vs. El Cuatrero/Jocker/Sanson

5/24 - Arena Mexico
1. Astral & Electrico vs. Mercurio & Pequeno Olimpico
2. Hombre Bala Jr./Soberano/Super Halcon Jr. vs. Los Cancerberos del Infierno (Cancerbero/Raziel/Virus)
3. Los Divinos Laguneros (Blue Panther/Blue Panther Jr./The Panther) vs. La Dinastia Casas (Felino/Puma King/Tiger)
4. Dragon Lee II/Mistico II/Valiente vs. Kamaitachi/Rey Bucanero/Ultimo Guerrero
5. La Mascara/Tetsuya Naito/Rush vs. Damian el Terrible/Dragon Rojo/Shocker
6. Volador Jr. vs. Negro Casas</b>

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

5/29 - Gimnasio Agustin Millan de Toluca
1. Iron Kid & Sucesor vs. Boomerang & Tupac Amaru
2. El Guapito & Mascarita de Oro y Plata vs. Mini Black Warrior & Mini Cibernetico
3. India Sioux & Reina Dorada vs. Ludark Shaitan & Rossy Moreno
4. Hijo del Anibal & Marabunta Jr. vs. Alan Stone & Veneno
5. L.A. Park/Mascara Sagrada/Tinieblas Jr. vs. Hijo del Solitario/Pirata Morgan/Toscano

6/20 - Lienzo Charro de Coacalco
1. Solstic vs. Fulgor
2. Angel del Amor & Marabunta jr. vs. Rider & Tanque Infernal
3. Lady Apache & Reina Dorada vs. Rossy Moreno & La Quimera
4. Gronda XXX & Hijo del Huracan Ramirez vs. Hijo del Mascara Ano Dos Mil & Hijo del Pirata Morgan
5. Atlantis/Octagon/Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III/Hijo del Solitario/Mr. Niebla

GUERRERO INDY WRESTLING

<b>6/6 - Arena Azteca Budokan de Neza
1. Espacial/Infektor/Serpiente Azteca vs. Arana de Plata Jr./El Coyote/Shadow Boy
2. Mr. Leo & Metaleon vs. Centella Atomica & Power Bull
3. Los Indystrongibles (Arez/Belial/Impulso) vs. Los Kriminal Boys (Fly Star/Toxin Boy/Wasson)
4. 4 Way Dance: Aero Boy vs. Herodes Jr. vs. Trauma I vs. Trauma II
5. 3 Way Dance: Solar I vs. Negro Navarro vs. Pirata Morgan
6. Extreme Tiger vs. Flamita</b>

INDEPENDENT

5/23 - Domo del Parque Solidaridad de Tonala
1. Dark Paymon/Mercury/El Pajaro vs. Ivan Drago/Maligno/Tiger King
2. Draego/Minotauro/Ultimo Titan vs. Crazy King/Magisterio/Makabre
3. Flamita & Mascarita Sagrada vs. Fresero Jr. & Mini Psycho Clown
4. Fabi Apache & La Jarochita vs. Sexy Lady & Taya Valkyrie
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Los Perros del Mal (Daga/Joe Lider/Pentagon Jr.)
6. Fenix & Myzteziz vs. Hijo del Fantasma & Hijo del Texano

5/25 - Teatro del Pueblo del Valle de Santiago
1. ?
2. ??
3. Los Payasos vs. Kraken/La Parkita/Scalafrio
4. Black Shadow Jr./Mascara Sagrada Jr./Skayde vs. Hijo de Canek/Hijo del Fishman/Micke Segura
5. Gallito Colorado/Octagon/Pantera I vs. El America/Fuerza Guerrera/Gronda II

5/30 - Auditorio Mariano Abasolo de Dolores Hidalgo
1. Angel Negro/Extreme Boy/Rey Omega vs. Fire Bird/Impacto Aereo/Pequeno Dragon
2. Baby Extreme & Magnifico I vs. Chamaco Guerrero & Leonidas
3. Septimo Dragon/Lady Apache/Pasion Kristal vs. Zumbido/Rossy Moreno/Diva Salvaje
4. Alan Stone/Pegasso/Stuka Jr. vs. Dragon Rojo/Espiritu/Nygma
5. Atlantis & Octagon vs. Rey Bucanero & Ultimo Guerrero

5/31 - Arena Azteca Budokan (Villano III Tribute Show)
1. El Magic vs. Speed Rider
2. Batalla Campal where the winner gets to be in the 5th match - Participants: Al Rojo Vivo/Comando Rivera/Corcel de Plata/Dark Mayhem/Desorden/Dr. Killer/Golden Bull/Hijo del Angel Dorado/Imperio Negro/Juventud Azteca/Killer Jr./Kripta/Lapida/Rey Zeus/Tarkus/Ying Sang
3. Coco Rojo Jr./Inmortal/Loki/Oriental Jr. vs. Ciclon Black/Orion/Royer Boy/Turbulencia
4. Aguila E./Hijo del Rambo/Skayde vs. Andy Barrow/Dollar/Pentagon
5. Torneo Cibernetico por el Homenaje Villano III - Participants: AK-47/Chico Che/Dement Xtreme/Fly Star/Kaving/Nuevo Angel/Rayo Star/Shadow Boy/Siki Osama/Skyman/Terremnoto Negro/Toxin Boy/Yoruba/Winner of #2
6. Fenix/Hijo del Alebrije/Tony Rivera vs. Dinamic Black/Hijo del Fishman/Oriental

<b>5/31 - Arena Xalapa
1. ?
2. 3 Way por el Campeonato Mundial Cruiserweight: Rey Pantera Jr. (c) vs. Cosmos vs. Super Nova
3. Por el Campeonato Mundial Femenil: Yuka (c) vs. Muneca Sarkasmo
4. Por el Campeonato Mundial Parejas: Bucanero Infernal & Fantasma del Espacio (c) vs. Dr. Wagner III & Hijo del Medico Asesino
5. Poseidon & Rey Pantera vs. Las Traumas I y II
6. 4 Way Dance: Negro Navarro vs. Planetario vs. Heddi Karaoui vs. Luchador Sorpresa
7. 3 Way Dance: Eslabon Perdido vs. L.A. Park vs. Pirata Morgan</b>

5/31 - Deportivo Reynosa de Azcapotzalco
1. Ozono & Rey Abadon vs. Guerrero del Bronx & 300
2. Comando Cibernetico & Crazy Clown vs. Deiruz & Ekuz
3. Octagoncito & La Parkita vs. Mini Murder Clown & Mini Psycho Clown
4. Nino Hamburguesa/La Jarochita/Estrella Divna vs. Carta Brava Jr./Sexy Lady/Black Mamba
5. Aero Star/Argenis/Drago vs. Daga/Hijo del Fantasma/Super Fly

6/19 - Plaza de Toros Santiaguito del Izucar de Matamoros
1. Angel Magico & Kyo vs. Metaztaziz & Robinson
2. Autentico & Xtreme Star vs. Los Guerreros de Plata I y II
3. Angel Boy/Angel Fly/Thunder Black vs. Capitan Fantasia/Principe Orion/Tigre Coloso
4. La Jarochita & Pasion Kristal vs. Taya Valkyrie & Black Mamba
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. La Secta Bizarra (Cuervo/Daga/Escoria)
6. Fenix & Myzteziz vs. Pentagon Jr. & Super Fly

6/27 - Arena Coliseo San Ramon de Puebla
1. ?
2. La Chona & Coco Rosa vs. Cirujano & Arturo Gaona Jr.
3. Keira & Sahori vs. Miss Janeth & Sadica
4. Mascarita Sagrada & Nino de la Calle vs. Pentagoncito & Piratita Morgan
5. 3 Way Dance: Solar I vs. Valiente vs. Negro Navarro

LUCHA FAN FEST

5/23 - Arena Lopez Mateos
1. Sky Fly & Super Terry vs. Rey Inmortal & Rey Profeta
2. Por el Campeonato Stardom High Speed: Kocuma (c) vs. Sexy Angel
3. The Clown Corps (Broken Clown/Dave the Clown/Rothen Clown) vs. Dr. Cirujano/Dr. Markus/Enfermero Jr.
4. Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy/Teelo) vs. Muerte Infernal/Pancho Cachondo/Sika/X-Fly
5. Dos Caras/Io Shirai/Vanely vs. Brazo de Oro/Diosa Atenea/Mayu Iwatani
6. Atlantis/Mil Mascaras/Octagon vs. Canek/Fuerza Guerrera/Ultimo Guerrero

LUCHA LIBRE BOOM

5/19 - Arena Queretaro
1. Fantasma de la Opera II/Kid Jaguar/Super Brazo Jr. vs. DJ Masters/Halcon Dos Mil/Lasserado Kid
2. Los Nerds (Jimmy/Kevin/Tony) vs. Los Drabeks I y II/Galaxy
3. Queretaro Tag Titles: Los Dragones de Oriente I y II (c) vs. Dave the Clown & Rothen Clown
4. Cuadrangular de Parejas: Freelance & Micke Segura vs. Belial & Impulso vs. Destello & Vengador vs. Ciclope & Drastick Boy
5. Guerra de Empresas: Crazy Boy & Pesadilla vs. Angel o Demonio & Ovett vs. Cerebro Negro & Fantasma de la Opera vs. Dance Boy & Ursus vs. Pareja Sorpresa vs. Pareja Sorpresa
6. Extreme Tiger & Myzteziz vs. Averno & Dr. Wagner Jr.

LUCHA LIBRE PIEDRAS NEGRAS

5/31 - Plaza de Toros Monumental de Arizpe
1. Elegido/Fabi Apache/Pimpinela Escarlata vs. Hijo del Pirata Morgan/Parka Negra/Taya Valkyrie
2. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Cuervo & Escoria
3. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Brian Cage/Hijo del Texano/Pentagon Jr.
4. Blue Demon Jr./Fenix/Myzteziz vs. Averno/Chessman/Electroshock
5. Alberto el Patron & La Parka Jr. vs. Cibernetico & El Mesias

LUCHA LIBRE VERACRUZANO

5/23 - Centro de Convenciones de Minatitlan
1. ?
2. Fugas & Vengador Jr. vs. Azhor & Rockero Tri
3. Belial & Impulso vs. Lord Voldemort & Rock Power
4. Mr. Aguila & Valiente vs. Histeria & Psicosis

LUCHA LIBRE WMC

5/31 - Deportivo Benito Juarez del Distrito Federal
1. Violencia Jr./Caricia/Diosa Quetzal vs. Heracles Jr./India Sioux/Star Pink
2. Mascara contra Caballera: Rayo Star vs. Rey Gato
3. Freelance/Pantera/Micke Segura vs. Eterno/Guerrero WMC/Super Nova
4. The Clown Corps (Broken Clown/Dave the Clown/Rothen Clown) vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/Hijo del Mascara Sagrada
5. Blue Panther Jr. & Maximo vs. Las Traumas I y II

MAX PROAD PROMOCIONES

5/19 - Arena Aficion de Pachuca
1. Angeluz & Chico Che vs. Sicario & Super Colt
2. Arana de Plata Jr./Vanely/La Parkita vs. Dr. Cerebro/Diosa Atenea/Espectrito
3. Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy/Teelo) vs. Cerebro Negro/Los Oficiales (AK-47/Fierro/911)
4. Alebrije/Gronda XXX/Hijo del Lizmark vs. Los Vipers (Histeria/Psicosis/X-Fly)
5. Relevos Increibles: Atlantis & Ultimo Guerrero vs. Octagon & Fuerza Guerrera

MONTERREY

5/24 - Arena Coliseo de Monterrey (L.A. Park Tribute Show)
1. Tigre Solitario/Chucky/Sexy Piscis vs. Azrael/Muerte Extrema/Mini Hator
2. Mr. Nice & Potro Jr. vs. Genocida & Monje Negro
3. Demonio del Caribe & Mistico Negro vs. Dragon de Jade & Draghon
4. Angel Justiciero & Mascara Purpura vs. Hijo del Espanto & Silver Star
5. La Familia Real (L.A. Park/Hijo del L.A. Park/Super Parka) vs. Hator/Pirata Morgan/Vaquero Romo

5/31 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Chocolata/Mini Bengali/Omega vs. Mini Difunto/Mini Hator/Tequilita
2. Crucifijo/Pancho Tequila/Sexy Piscis vs. Azrael/Muerte Extrema/Papi Chulo
3. Angel Justiciero/Espartaco/Lince de Oro vs. Hijo del Guerrero Negro/Rico Rodriguez/Tempestad
4. Mascara Purpura & Ultimo Ninja vs. Alberto dos Rios & Hijo del Centurion Negro
5. Delta & Guerrero Maya Jr. vs. Misterioso II & Pierroth

PROMOCIONES HUMO

5/30 - Salon Citlali de Cuautitlan
1. Lilith Dark vs. Luna Azul
2. Reina Dorada & Skadi vs. Felina Metalica & La Hielera
3. 3 Way Dance por el Campeonato HUMO: Arumi vs. Big Mama vs. Lady Maravilla
4. Decnis/Mr. Niebla/Tyson la Bestia vs. Los Exoticos (Chica Yeye/El Demasiado/Estrella Divina)
5. Marcela/Sahori/Tiffany vs. Keira/Ludark Shaitan/La Vaquerita

PROMOCIONES R.A.

5/23 - Polideportivo Xonaca del Puebla
1. Toro Loco & Toro Loco Jr. vs. Halcon Sable & El Heredero
2. 3 Way Dance: Sadica vs. Sadic Maiden vs. Diosa Quetzal
3. Alas de Oro & Tigre Colosal vs. Baby Rock & Racing
4. Hijo del Fishman/Hijo del Medico Asesino/Relampago vs. La Famila Dinamita (Cien Caras Jr./Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Universo Dos Mil Jr.)
5. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Dos Caras vs. Mr. Niebla & Tyson la Bestia

TORYUMON MEXICO

5/23 - Arena Mexico (Dragonmania X)
1. Imposible & Piero vs. Douki & Daisuke Hanaoka
2. Lightning Match: Eddy French (Heddi Karaoui) vs. Keisuke Okada
3. India Mazahua/India Sioux/Maligna/Xena vs. Kairi Hojo/Mayu Iwatani/Mima Shimoda/Io Shirai
4. Dragon Scramble - Participants: Epidemius/OT Fernandez/Hijo del Kendo/Hijo del Medico Asesino/Hijo del Signo/Magnus/JC Navarro/Pantera/Patan/Piel Roja/Principe Orion/Super Ciudadano
5. Handicap Match: Akebono & Maximo vs. Arkangel de la Muerte/Escandalo/Nitro
6. Atlantis/Marco Corleone/La Mascara vs. Gran Guerrero/Rey Bucanero/Ultimo Guerrero
7. Mascara contra Caballera: Ultimo Dragon vs. Tiger Ali

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

6/13 - Arena Lopez Mateos (48th Anniversary Show)
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. Atlantis/Octagon/Rayo de Jalisco Jr. vs. Fuerza Guerrera/Mascara Ano Dos Mil/Silver King
6. 4 Way Dance por el Copa Universo - Participants: Dr. Wagner Jr. vs. L.A. Park vs. Mr. Niebla vs. Ultimo Guerrero

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

BAJA STARS WRESTLING

5/29 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Martinete & Pitbull II vs. Tigrillo & Xperia
2. Black Boy & Mosco Negro vs. Black Danger & Mirage
3. Super Toro/Super Xolo/Super Zonkey vs. Black Spider/Scream/Shamu
4. Angel Blanco Jr./Dr. Wagner Jr./Hijo del Solitario vs. La Familia de Tijuana (Damian 666/Bestia 666/Halloween)
5. Street Fight: Nicho el Millionario vs. Pagano

PROMOCIONES CHOLO DE TIJUANA

5/22 - Gimnasio Independencia de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Enfermero Jr./Tornado Negro/Zandokan vs. Extassis/Kamaleon Negro/Mazambula
5. Brazo de Oro/Brazo de Plata/Cholo de Tijuana vs. Black Silver Jr./Bobby Lee Jr./Zarco
6. Hijo del Rey Misterio III/Rey Misterio II/Misterioso II vs. Blood Eagle/Las Traumas I y II
7. Caballera contra Caballera: Rubi Gardenia vs. King Azteca

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more, right now for THREE DAYS free by clicking here!