PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2013-12-01 07:08:23

NOTICIAS

The state government of Nayarit announced on Thursday that they have bought all the tickets for the Guerra de Titanes show on 12/8 in Tepic meaning that it is a free show for anyone that shows up. That basically means first come first serve and a rarity in any sport.

RESULTADOS

EMLL 11/29 - Arena Mexico
1. Los Hombres del Camoflaje (Artillero y Super Comando) beat Hombre Bala Jr. & Super Halcon Jr.
2. Astral/Electrico/Shockercito defeated Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pierrothito
3. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto) beat Angel de Oro/Delta/Guerrero Maya Jr.
4. Lightning Match: Maximo defeated Niebla Roja
5. Euforia/Tama Tonga/Ultimo Guerrero beat Atlantis/Diamante Azul/Shocker
6. Torneo Cibernetico: Psycho Ripper defeated Mr. Aguila to win. Order of Elimination: Morphosis/Blue Panther/La Mascara/Kraneo/Mascara Dorada/Valiente/Mistico II (Volador used the Mistica on him again and shook his hand again with Aguila & Ripper both jumping him)/Volador Jr./Mr. Aguila. Afterwards, Volador stated he wanted Psycho's mask and the Invasores jumped him again until the tecnicos made the save. Volador then shook hands with all the tecnicos this time. All of this is taking place as Volador's rival La Sombra is currently in New Japan.

IWRG 11/28 - Arena Naucalpan
1. Zurdog beat Sky Angel
2. Emperador Azteca/Latigo/Seiya defeated Atomic Boy/Electro Boy/Kaling Black
3. IWRG Intercontinental Lightweight Title: Imposible beat Dragon Celestial to retain his title.
4. Golden Magic/Mascara Purpura/Toscano defeated Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Super Nova/X-Fly
5. IWRG Intercontinental Tag Titles: Alan Extreme & Veneno beat Las Traumas I y II to win the titles.

CARTELERAS

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

12/8 - Auditorio de la Gente de Tepic (Guerra de Titanes)
1. Ludxor/Venum/Dinastia vs. Gran Apache/Machine Rocker/Mini Charly Manson
2. Fenix/Los Güeros del Cielo (Angelico & Jack Evans) vs. Eterno/Steve Pain/Pentagon Jr.
3. Steel Cage Match where the loser gets shaved - Participants: Jennifer Blake/Fabi Apache/Taya Valkyrie/Black Mamba/Pasion Kristal/Pimpinela Escarlata/Yuriko/Luchadora Sorpresa
4. AAA Latin American Title: Blue Demon Jr. (c) vs. Electroshock
5. AAA Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. El Consejo (Hijo del Fantasma/Hijo del Texano/Silver King)
6. Perro Aguayo Jr./Cibernetico/El Mesias/La Parka Jr. vs. Daga/Jeff Jarrett/Parka Negra/Psicosis Original

CAUTION WRESTLING FEDERATION

<b>12/15 - Auditorio de Ozumbilla
1. ?
2. Escorpion Negro/Yuca/Diva Salvaje/El Guapito vs. Chester/Reyna Dorada/Chica Yeye/La Parkita
3. 4 Way Dance: Fulgore I vs. Fulgore II vs. Zoom Driver vs. Luchador Sorpresa
4. Relevos Increibles Suicidas: Fantasma Jr. & Shu el Guerrero vs. Konami & Peligro vs. Pilatos & Mascara Ano Dos Mil vs. Scorpio Jr. & Universo Dos Mil Jr.</b>

CHILANGA MASK

12/22 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Fulgore I vs. Fulgore II
2. Chica Tormenta vs. Silueta
3. Ares vs. Magnifico
4. Super Libre: Aero Boy vs. Titan
5. Ricky Marvin vs. Tony Rodriguez
6. Falls Count Anywhere Match: Extreme Tiger vs. Impulso
7. Por el Campeonato FULL: Arkangel de la Muerte (c) vs. Dinamic Black

DESASTRE TOTAL ULTRAVIOLENTO

12/3 - Arena Aficion de Pachuca
1. ?
2. Triangular de Parejas: Lanceloth & La Magnifica vs. Artikus & JC Maclean vs. Kalibus & Satana
3. Chairs Match - Participants: Aero Boy/Angel del Misterio/Hormiga/Kaleth/Pequeno Cobra/Rey Celestial/Violento Jack
4. Crazy Boy & Jhonky vs. Slayer Pack & X-Fly
5. Triangular de Parejas: Black Fire & Joey Ryan vs. Drastick Boy & Roderick Strong vs. Hacker & Septimo Dragon
6. Triangular de Parejas: Angel o Demonio & Ovett vs. Ciclope & Miedo Extremo vs. Dement Xtreme & Paranoico

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

12/1 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Brillante & Meteoro vs. Pirana & Relampago Azul
2. El Divino & El Idolo vs. Acertijo & Jocker
3. Black Metal/Metatron/Virgo vs. Evola/Magnum/Sadico
4. Angel de Oro/Esfinge/Shocker vs. Euforia/Exterminador/Tiger
5. CMLL Lt. Heavyweight Title: Rey Escorpion vs. Rush

12/1 - Arena Mexico
1. Mini Fantasy & Ultimo Dragoncito vs. Mercurio & Nitrito
2. Dark Angel/Marcela/Silueta vs. Princesa Blanca/Princesa Sugei/La Seductora
3. Fuego/Sagrado/Triton vs. El Barbaro Cavernario/Shigeo Okumura/Puma King
4. Brazo de Plata/La Mascara/Stuka Jr. vs. Damian el Terrible/Sangre Azteca/Vangelis
5. Maximo/Mistico II/Thunder vs. La Peste Negra (Felino/Negro Casas/Mr. Niebla)
6. Mexican National Welterweight Title: Averno (c) vs. Titan

12/2 - Arena Puebla
1. Black Tiger & Robin vs. Akron & Akuma
2. Asturiano/Magnus/Super Halcon Jr. vs. Camorra/Fuerza Chicana/Toro Bill Jr.
3. Rey Cometa/Sagrado/Stigma vs. El Barbaro Cavernario/Cancerbero/Raziel
4. Angel de Oro/Blue Panther/Titan vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)
5. Atlantis/Mistico II/Shocker vs. Los Guerreros Laguneros (Gran Guerrero/Niebla Roja/Ultimo Guerrero)

12/3 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Gallo & Leo vs. Espectrum & Malefico
2. Sky Kid/Smaker/Starman vs. Arkangel de la Muerte/Mr. Trueno/Rey Trueno
3. Astral/Bam Bam/Electrico vs. Pequeno Olimpico/Pequeno Violencia/Pequeno Warrior
4. Angel de Oro/Diamante Azul/Titan vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero)
5. Los Estetas del Aire (Mascara Dorada/Mistico II/Valiente) vs. La Triada del Terror (Averno/Ephesto/Mephisto)

12/3 - Arena Mexico
1. Metalico & Molotov vs. El Barbaro Cavernario & Disturbio
2. Pequeno Halcon/Shockercito/Ultimo Dragoncito vs. Demus 3:16/Pequeno Olimpico/Pierrothito
3. Lightning Match: Soberano vs. Guerrero Negro Jr.
4. Dark Angel/Estrellita/Marcela vs. Amapola/Dalys la Caribena/Princesa Blanca
5. Blue Panther/La Mascara/Thunder vs. La Maquina de la Destruccion (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Vangelis)
6. Atlantis/Maximo/Shocker vs. Negro Casas/Mr. Niebla/Rey Escorpion

<b>12/6 - Arena Mexico
1. Aereo & Stukita vs. Nitrito & Pequeno Olimpico
2. Fuego/Hombre Bala Jr./Super Halcon Jr. vs. Cancerbero/Hijo del Signo/Raziel
3. Delta/Guerrero Maya Jr./Stuka Jr. vs. Namajague/Shigeo Okumura/Virus
4. Lightning Match: Titan vs. Polvora
5. Brazo de Plata/Diamante Azul/Rush vs. Damian el Terrible/Tama Tonga/Ultimo Guerrero
6. Mistico/Valiente/Volador Jr. vs. Los Invasores (Mr. Aguila/Kraneo/Psycho Ripper)</b>

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

<b>12/15 - Cancha de Basquetbol de San Miguel Teotongo
1. Charly Madrid vs. Meiden
2. Akela & Marabunta Jr. vs. Raider & Tupuk Amaru
3. Decnis & Mascarita Sagrada vs. Hijo del Pirata Morgan & Mini Cibernetico
4. Huracan Ramirez & Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III & Hijo del Mascara Ano Dos Mil</b>

FUSION SPORTS MEXICO

<b>12/1 - Arena Fusion
1. ?
2. ??
3. El Barbaro & Belial vs. Ikaro & Tornado
4. Super Libre: Ancla & Black Shadow vs. Drako & Alex Segura
5. Fenix & Nino Hamburguesa vs. Daga & Pentagon Jr.</b>

12/1 - Explanada de la Feria de Chiapas
1. Diamante Rojo Jr. & Silencio Jr. vs. Furier & Mini Black Metal
2. Dinastia & Black Mamba vs. Demasiado & Mini Abismo Negro
3. Scramble Match - Participants: Angel del Misterio/Drastick Boy/Eterno/Jinzo/Kaleth/Rey Celestial
4. Mexican Powers (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. Parka Negra/Joey Ryan/Roderick Strong

INDEPENDENT

12/1 - Arena Independiente de Tultitlan
1. Pequeno Cererbo vs. Rey Imperio
2. Mr. Dragon/Rosario Negro/Viajero/Reina del Sur vs. Rony/Shibata/Spider Boy/Felina Metalica
3. Drako/Driver X/Sakura vs. Lover/Puma Black/Ultimo Rosario
4. Por el Campeonato Pachuca: Fresero Jr. (c) vs. Infierno Kid
5. Chucho el Roto/Iron Love/Toscano/Ultimo Gladiador vs. Holocausto/Jr. Mafia/Ojo Diabolico Jr./Sepulturero

12/1 - Arena Neza
1. ?
2. Electrico & Shockercito vs. Demus 3:16 & Pierrothito
3. Barbaro/Dinamic Black/Neza Kid vs. Dr. Cerebro/Micke Segura/Super Kool
4. Delta/Guerrero Maya Jr./Rey Lobo vs. Gran Guerrero/Misterioso II/Super Brazo
5. La Mascara/Sagrado/Titan vs. Mr. Aguila/Dragon Rojo/Volador Jr.

12/1 - Arena Pavilion del Norte
1. ?
2. ??
3. 3 Way Dance: Calaca Spyke vs. Kikapoo Jr. vs. Tackle
4. Black Terry/Dr. Cerebro/Tempestad vs. Espartaco/Trauma II/Virus
5. Valiente vs. Negro Navarro

<b>12/1 - Arena Victoria
1. ?
2. ??
3. ???
4. Maximo/Sombra Escarlata/Star Tiger vs. Black Demon/Mr. Niebla/Nitro</b>

12/1 - Deportivo La Cascada del Distrito Federal (10:30 AM show)
1. Black Star/Comando Kid/Stell Man/Tosco vs. Crossman/Dragon Boy/Oro Azteca/Mr. Rock
2. Reyna Isis & Sexy Violeta vs. Pequeno Oasis & Princesa Mitzy
3. Black Lancer Jr./Halcon de Acero/Katolico/Lancer Kid vs. Black Hunter/Black Lancer/Jaque Mate Jr./Renegado
4. Pequeno Olimpico & Ulitmo Dragoncito vs. Pequeno Violencia & Pierrothito
5. Fuego/Metalico/Starman/Misterioso II vs. Arkangel de la Muerte/Namajague/Mr. Niebla/Shigeo Okumura

12/1 - Gimnasio Municipal Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Fish/Centinela/Ultimo Samuray vs. Emulo/Trimegistro/Vary
5. Hijo del L.A. Par-K/Pagano/Cassandro vs. Dr. Wagner III/Niebla Roja/Silver King Jr.
6. Atlantis & Ultimo Guerrero vs. Dr. Wagner Jr. & L.A. Par-K

12/2 - Arena Coliseo de Monclova
1. ?
2. ??
3. Kikapoo Jr. vs. Tackle
4. Black Terry/Dr. Cerebro/Tempestad vs. Espartaco/Trauma II/Virus
5. Valiente vs. Negro Navarro

<b>12/6 - Auditorio Municipal Progreso de Obregon
1. ?
2. ??
3. Fabi Apache/Mascarita Sagrada/Pasion Kristal vs. Taya Valkyrie/Mini Abismo Negro/Black Mamba
4. Cibernetico & La Parka Jr. vs. Hijo del Texano & Silver King

12/15 - Arena Coliseo de San Luis Potosi
1. ?
2. Silueta & Vaquerita vs. Keira & Latin Queen
3. Oro Azul/Rey Fuego/Venado vs. Los Mensajeros del Mal (Cirujano/Curro Hernandez/Ku Klux Klan
4. Las Traumas I y II vs. Mensajero & Virus
5. Solar I & Super Astro vs. Black Terry & Negro Navarro

INTERNATIONAL WRESTLING LEAGUE

12/14 - Auditorio Municipal de Tampico
1. Kamillon/Sadica/Sahori/Star Fire vs. Baby Hangar/Guerrera Negra/Princesa Metalica/Xatana
2. Triangular de Atomicos: Arkanos/Las Medics I y III/Shadow vs. ATM (ATM/ATM Gold/ATM Silver/ATM Super) vs. Iron Boy/Loco Castillo/Lumino/Mecanico Infernal
3. Triangular de Tercias: Loco Max/Tony Rivera/Zumbido vs. Bronco/Peligro/Sadico vs. Freelance/Pantera/Micke Segura
4. IWL Atomicos Titles: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett/Perico) (c) vs. Aero Boy/Dement Xtreme/Hormiga/Violento Jack
5. WWA Trios Titles contra Mascaras/Caballera: La Secta Negra (Carta Brava Jr./Cerebro Negro/Fantasma de la Opera) (c) vs. El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton)
6. 4 Way Dance por el IWL Heavyweight Title: Dr. Wagner Jr. (c) vs. Canek vs. L.A. Par-K vs. Pirata Morgan

<b>12/17 - Arena Aficion de Pachuca
1. Scramble Match por el IWL Lightweight Title: Medics III (c) vs. Fly Star/Fly Warrior/Kid Jaguar/Medics I
2. IWL Internet Title: Perico (c) vs. ATM One
3. Triangular de Parejas por el IWL Tag Titles: Dinamic Black & Fresero Jr. (c) vs. Arkanos & Kilvan and Shadow & Yoruba
4. Scramble Match por el IWL Jr. Heavyweight Title: Carta Brava Jr. (c) vs. Cerebro Negro/Fantasma de la Opera/Pantera/Micke Segura
5. IWL Trios Titles: Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) (c) vs. ATM (Metal/Red/Silver)
6. Black Terry vs. Virus
7. 4 Way Dance por el IWL Heayvweight Title: Canek (c) vs. Mr. Niebla vs. Rey Escorpion vs. Villano IV</b>

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

12/1 - Arena Naucalpan
1. Hip Hop Man & Latigo vs. Arana de Plata & Zurdog
2. Dragon Celestial & Mr. Leo vs. Imposible & Kaling Black
3. Golden Magic/Relampago/Veneno vs. Danny Casas/Hijo del Diablo/Picudo Jr.
4. Alan Extreme/Mascara Purpura/Toscano vs. Canis Lupis/Hijo del Mascara Ano Dos Mil/Super Nova
5. Cuadrangular de Caballeras: AK-47 vs. Hijo del Pirata Morgan vs. Apolo Estrada Jr. vs. X-Fly

INVASION RCH

1/1 - Arena Lopez Mateos
1. Euro & Olimpus vs. Sangre de Lobo & Stryker
2. Ludxor & Venum vs. Carta Brava Jr. & Eterno
3. Lolita/La Parkita/Black Mamba vs. Sexy Lady/Mini Chessman/Yuriko
4. Mexican Powers (Crazy Boy/Joe Lider/Nino Hamburguesa) vs. La Secta Bizarra (Cuervo/Escoria/Espiritu)
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. El Consejo (Hijo del Fantasma/Hijo del Texano/Mascara Ano Dos Mil Jr.)

LUCHA LIBRE WMC

12/8 - Deportivo SMC Villa Coapa de Pericoapa
1. Estrella Blanca Jr./Hijo del Estrella Blanca/Ikaro vs. Hantar/Imperio Negro/Magnetico
2. Marcela/Paloma Rouse/Yuca vs. Crazy Star/Skady/Star Fire
3. Super Libre: Ancla vs. Venom
4. Dr. Cerebro/Hijo del Fishman/Los Magnificos I y II vs. Kung Fu Jr./Lord Freeze/Los Rayos Tapatios I y II
5. Gronda XXX/Rey Bucanero/Sagrado vs. Apocalipsis/Dragon Rojo/Polvora

MANTYZ PRODUCCIONES

12/1 - Arena Cuautepec
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascara Dorada & Shocker vs. Los Sicarios del Infierno (Averno y Mephisto)
5. Mascara contra Caballera: Sky Dragon vs. Electroman

<b>12/15 - Arena Cuautepec
1. Akus & Lirio de Plata vs. Ahijado de la Muerte & Krito
2. Bull Rider & Mostro vs. Clon & Kamus
3. Chucho el Roto & Yakuza vs. Sol de Oriente & Sombra Escarlata
4. Adamantium/Freelance/Micke Segura vs. Cosmos Negro/Hacha Infernal/King Flash
5. Los Oficiales (AK-47/Fierro/911) vs. El Comando Elite (Factor/Rayan/Spartan)</b>

MONTERREY

12/15 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Atomo/Rey Imagen/Shakira vs. Destructor/Solovino/Angel Especial
2. FILL Middleweight Title: Demonio del Caribe (c) vs. Cats
3. Orlando Santa Cruz/Silver Star/Vaquero Romo vs. Desafio/Gato Fantasma/Principe de Oro
4. 3 Way Dance: Pimpinela Escarlata vs. Orquidea Negra vs. Bello Rubi
5. Aero Star & Super Fly vs. Corazon de Barrio & Hator
6. Cibernetico & Jack Evans vs. Escoria & Ozz

PROMOCIONES CONTRERAS

12/8 - Iglesia de los Pirules de Neza
1. ?
2. ??
3. ???
4. Mascara Divina/Shocker/Super Brazo/Zertico vs. Colombiano/Espectro Jr./Miserable/Ricky Ricon

PROMOCIONES MEJIA

12/7 - Cancha de Futbol Rapido Ezequiel Montes de Queretaro
1. 3 Way Dance: Elixir vs. The Criminal vs. Black Hunter
2. Triangular de Tercias: Kid Jaguar/Las Medics I y III vs. Avenger/Capricornio Extreme/Extreme Boy vs. Kid Star/Kraken/Pandita Jr.
3. Torneo de Parejas - Participants: Arkanos & Shadow/DJ Master & Laserado/America & Pantera/Ojo de Halcon & Ojo de Halcon Jr./Halcon Dos Mil & Pantera Gris/Croyer & Electro Boy
4. Dinamic Black/Freelance/Fresero Jr./Mascara Jr. vs. Carta Brava Jr./Loco Max/Muerte Negra/Micke Segura
5. Cerebro Negro/El Trio Fantasia (Super Muneco/Super Pinocho/Super Raton) vs. Fantasma de la Opera/Tony Rivera/X-Fly/Zumbido

PROMOTORA EVOLUCION

12/8 - Arena Pinkusky de Campeche
1. ?
2. Campeche Tag Titles: Salvaje Rojo & Snow Metal (c) vs. Dr. Blood & Lobo Siberano
3. Cuadrangular de la Muerte: Sahori vs. Guerrera Negra vs. Kamillon vs. La Hiedra
4. Triangular de la Muerte: Asesino Negro Jr. vs. TJ Boy vs. Drakull
5. Gronda XXX/Rey Viznur/Saeta del Ring vs. Black Warrior/Mecanico Infernal/Sadico

REVOLUCIONADO LA LUCHA LIBRE PIEDADENSE

12/8 - Explanada de la Feria de La Piedad
1. Angel Galactico & Dragon Plateado vs. Craker & 5th Dimension
2. Ayax/Guerrero Dragon/Halcon Azteca vs. Fuerza K9/Fuerza K9 1/Fuerza K9 Jr.
3. Ultimo Halcon & Winner Boy vs. Black Evil & Dimension Jr.
4. Energy/Orion/Rey Latino vs. Dargus/Ridex/Vengador
5. Lumberjack Match: Relampago vs. Hijo del Pirata Morgan vs. Decnis vs. Pirata Morgan Jr. vs. Septimo Dragon

RUDOS NEZA

12/7 - Mercado Las Aguilas de Neza
1. Centinela & Imperio Negro vs. Corcel Infernal & Misterio
2. Lightning Match: Rayo Star vs. Toxin Boy
3. Tables/Ladders/Chairs Match por el IWL Internet Title: Perico (c) vs. Andy Boy vs. Arceus vs. ATM One vs. Belial vs. Ciclon Black vs. Fly Star vs. Fly Warrior
4. Triangular de Parejas por el IWL Tag Titles: Dinamic Black & Fresero Jr. (c) vs. Arkanos & Kilvan vs. Shadow & Yoruba
5. Los Porros (Angel o Demonio/Leon Rojo/Ovett) vs. ATM (ATM/ATM Gold/ATM Silver)
6. Mascara Dorada & Valiente vs. Ares & Ultimo Vampiro

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

SHOW EN VIVO ENTERTAINMENT

12/6 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Kanalla & Pit Bull vs. Dementor & TG Power
2. Camaleon de Oro/Venum Black Jr./Rubi Gardenia vs. King Azteca/Shamu/Diamantina
3. Mascarita Sagrada & Tzuki vs. Pentagoncito Black & Piratita Morgan
4. Rayo de Jalisco Jr. & L.A. Par-K vs. Dr. Wagner Jr. & Hijo del Solitario
5. Mascara contra Caballera: Hijo del Santo vs. Super Parka

UNITED STATES

LUCHA LIBRE MWF

12/7 - East Los Angeles Recreation Center in East Los Angeles, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Kiss/The Kiss Jr./Super Parka vs. La Furia/The Punisher/Super Maquina Jr.

MUCHA LUCHA ATLANTA

12/15 - Santa Fe Mall in Duluth, Georgia
1. ?
2. ??
3. Mascara Dorada vs. Cassandro
4. Extreme Tiger & Hijo del Rey Misterio vs. Dragon Rojo & Niebla Roja

UNION INDEPENDENT PRO WRESTLING

12/8 - East Los Angeles Boys & Girls Club in East Los Angeles, California
1. Lestat/Mariachi Loco/Misterioso vs. Freddy Hellmuth/OG Playboy/Thunderwolf
2. 4 Way Dance: Blood Eagle vs. Durango Kid vs. Shamu Jr. vs. Luchador Sorpresa
3. Joey Kaos & Super Natural vs. Sean Black & Hijo del Canek
4. Phoenix Star & Zokre vs. Damian 666 & Bestia 666
5. Amazing Jr./Bionico/Extreme Tiger vs. Latigo Blanco/Lil' Cholo/Bobby Rios

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more, right now for THREE DAYS free by clicking here!