PWInsider - WWE News, Wrestling News, WWE

 
 

THE LUCHA REPORT

By Kris Zellner on 2016-07-13 07:00:00

NOTICIAS

Konan Big has left the promotion that made him a local superstar in Monterrey in Llaves y Canados and has signed with the rival promotion FILL under an exclusive contract. FILL of course is owned by Monterrey promoting legend Carlos Elizondo.

RESULTADOS

EMLL 7/10 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Destello & Quka beat Avispon Negro Jr. & Micro
2. Destructor & Diplomatico defeated El Alteno & Hijo del Javier Cruz
3. Leon Blanco/Randy/Star Black beat Demonio Rojo/Exterminador/Gitano
4. Lightning Match: Magico fought Malefico to a 10:00 draw and both men wanted a no time limit match afterwards.
5. Esfinge/Flash II/Metatron defeated El Chakal/Espectrum/Furia Roja

EMLL 7/11 - Arena Puebla
1. Astro/Asturiano/Ultimo Dragoncito beat Espiritu Maligno/Mini Jocker/Pierrothito
2. Black Tiger/King Jaguar/Oro Jr. defeated Ares/Disturbio/Fuerza Chicana
3. Torneo de Parejas Increibles - Quarterfinals: Diamante Azul & Rey Escorpion beat Kraneo & KUSHIDA
4. Torneo de Parejas Increibles - Quarterfinals: Volador Jr. & Rush defeated The Guerrillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Roa)
5. Torneo de Parejas Increibles - Quarterfinals: Atlantis & Ultimo Guerrero beat Ripper
6. Torneo de Parejas Increibles - Quarterfinals: La Mascara & Sharly Rockstar defeated Negro Casas & Shocker and then demanded a shot at the CMLL Tag Titles next week afterwards.
7. Torneo de Parejas Increibles - Semifinals: Volador Jr. & Rush beat Diamante Azul & Rey Escorpion
8. Torneo de Parejas Increibles - Semifinals: Atlantis & Ulitmo Guerrero defeated La Mascara & Sharly Rockstar
9. Torneo de Parejas Increibles - Finals: Atlantis & Ultimo Guerrero beat Volador Jr. & Rush by DQ when Rush ripped off Atlantis' mask.
10. CMLL Welterweight Title: Mephisto defeated Mistico II to retain his title in a good match.

EMLL 7/12 - Arena Mexico
1. Astral/Mini Fantasy/Stukita beat Mercurio/Nitrito/Pequeno Olimpico
2. Amapola/Dalys la Caribena/Zeuxis defeated Estrellita/Lluvia/Princesa Sugei
3. Lightning Match: Blue Panther Jr. beat Sagrado
4. Kraneo/Shigeo Okumura/Ripper defeated Blue Panther/Stuka Jr./Valiente
5. Cuadrangular de Parejas - Semifinals: KUSHIDA & Marco Corleone beat Felino & Niebla Roja
6. Cuadrangular de Parejas - Semifinals: Rey Escorpion & Shocker defeated The Guerrillas of Destiny (Tama Tonga & Tanga Roa)
7. Cuadrangular de Parejas - Finals: KUSHIDA & Marco Corleone beat Rey Escorpion & Shocker

ERLL 7/10 - Terraza Elma de Nuevo Leon
1. Los Payasos Adictos beat Amun/Bochido/Gato Fantasma who got destroyed by everyone after the match.
2. Angel Dorado/Rey Imagen/Virtud Azteca defeated Corazon Adicto/Memo Valle/Titanik by DQ when Valle fouled Imagen. After the match there was a minute of applause in honor of David Valdez.
3. Galactar & Mascara Dorada beat Rey Escorpion & Veneno by Dq when Scorp fouled Dorada and ripped off his mask. The rudos continued beating down the tecnicos afterwards until Zumbido made a surprise appearance making the save.
4. Mexican National Femenil Title: Zeuxis defeated Princesa Sugei to retain her title even though Sugei had her feet on the ropes and the referee never saw it.

Promociones Kdena 7/10 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Crazy Star/Destructor/Letal/Orquidea Negra beat Cadete del Aire/Chapulin/Los King Warriors I y III
2. Dark Tiger & Memo Valle defeated Eclipse & Gato Fantasma when Valle ripped off Gato's mask and pinned him.
3. Torneo de la Muerte: Hijo de la Muerte beat Orion who was forced to unmask but no details were given.
4. Fabi Apache & Pimpinela Escarlata defeated Taya Valkyrie & Black Mamba
5. Street Fight: Fenix & Joe Lider beat Halloween & Nicho el Millionario
5. 3 Way Dance: Dr. Wagner Jr. defeated Pentagon Jr. & Pagano after a sequence where Wagner fouled Pagano, Pentagon ripped Wagner's mask, Pagano fouled Pentagon, and Wagner pinned Pentagon who had to leave the match on a stretcher.

CARTELERAS

ESTADOS UNIDOS

FEDERACION UNIVERSAL DE LUCHA LIBRE

8/21 - Arena Theatre in Houston, Texas
1. ?
2. ??
3. ???
4. Corazon de Barrio & Mascarita Sagrada vs. Octagoncito & Orquidea Negra
5. Octagon & Tinieblas Jr. vs. Fuerza Guerrera & Pirata Morgan

GMLW

7/23 - San Fernando Valley Boys & Girls Club in Pacoma, California
1. ?
2. ??
3. ???
4. ????
5. El Caristico/Shamu Jr./Sin Limite vs. La Mascara/Misterioso/Misterioso Jr.

LUCHA LIBRE NEW YORK

7/24 - Club LaBoom in Woodside, New York
1. Fenix vs. Pentagon Jr.

MARTINEZ ENTERTAINMENT

7/13 - Camp Bowie Bingo Hall in Benbrook, Texas
1. Megastar vs. Krabex
2. Mascara contra Caballera: Silver Tiger vs. Low Rider
3. Ultimo Ninja vs. Sammy Guevara
4. Caballera contra Caballera: Chica Tormenta vs. Mystique
5. Laredo Kid vs. Brian Cage

PROMOCIONES GUTIERREZ

8/3 - L.I.F.E. Pavilion in Laredo, Texas
1. Mega Fly & Mega Fly Jr. vs. Lemus & Magnifico Jr.
2. Los Comandos vs. Carla Maria/Estelaris/Siglo XXI
3. Destro Guerrero & Silver Star vs. Aguila Azteca & Estrellato
4. Diana la Cazadora/Estrellita/Lluvia vs. Amapola/Belleza Extrema/Rossy Moreno
5. Black Magnum/Corazon de Barrio/Silver Tiger vs. Estrella Universal/Hator/Hijo del L.A. Park
6. Alebrije/Histeria/Hombre sin Miedo vs. Mr. Aguila/Damian 666/Oriental
7. Atlantis/Octagon/Rayo de Jalisco Jr. (40th Anniversary Match) vs. L.A. Park/Laredo Kid/Rush

PROMOCIONES SALINAS

7/22 - Salon los Portales in Mission, Texas
1. Luther Black vs. Ryan Dayze
2. Al Cruz/Hijo del Al Cruz/Rey Kuervo vs. Bandana Joe/Eagle Fire/Lobo
3. Chamaco Becerra & Miss America vs. Kaoma Jr. & Sweety
4. Hombre Bala Jr. & Temblor vs. Asterisco Jr. & Luchador Sorpresa
5. Caballera contra Caballera: Corazon de Barrio vs. Pirata Morgan

MEXICO

ASISTENCIA ASESORIA Y ADMINISTRACION

<b>7/17 - Pista los Laureles de Oaxaca (TV taping)
1. Dinastia/Pimpinela Escarlata/Luchadora Sorpresa vs. Lady Shani/Mini Psycho Clown/Black Mamba
2. Argenis/Australian Suicide/Bengala vs. Herodes Jr./Hijo del Pirata Morgan/Mocho Cota Jr.
3. Aero Star & Garza Jr. vs. Daga & Super Fly
4. Triangular de Tercias por el AAA Tag Titles: Averno & Chessman (c) vs. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Monster Clown & Murder Clown
5. Dr. Wagner Jr./La Parka Jr./Psycho Clown vs. Brian Cage/Hernandez/El Mesias</b>

7/29 - Gimnasio Agustin Millan de Toluca
1. Dinastia/Mini Drago/Octagoncito vs. Lanceloth/Mini Abismo Negro/Mini Histeria
2. Elegido/Fabi y Mari Apache vs. Hijo del Pirata Morgan/Super Fly/La Hiedra
3. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. X
4. Argenis/Bengala/La Parka Jr. vs. Averno/Chessman/Ricky Marvin
5. Aero Star/Drago/Hijo del Texano vs. Los Perros del Mal (Daga/Joe Lider/Pentagon Jr.)
6. Bull Terrier Match: Psycho Clown vs. Pagano

CARALUCHA PROMOCIONES

7/23 - Arena San Juan Pantitlan
1. Astrolux vs. Black Metal
2. Fiero & El Demasiado vs. Adrenalina Fly & Gladiola Negra
3. Templario/Wasson/Lady Maravilla vs. Willy Banderas/Brian Villa/Chica Tormenta
4. Andy Boy/Rayo Star/Skyman vs. Crazy King/El Enviado/Estrella Oriental Jr.
5. Casanova Tag Titles: Danger & Guerrero Mixteco vs. Makabre & Rayman
6. Diamante Azul & Rey Hechicero vs. Herodes Jr. & Trauma I

CHILANGA MASK

<b>8/21 - Club Athletico del Distrito Federal
1. Roberto Paz Jr. vs. Jeque
2. Black Terry vs. Wotan
3. Caifan III vs. Solar I
4. Virus vs. Alberto dos Rios
5. 3 Way Dance: Extreme Tiger vs. Laredo Kid vs. Jason Kincaid</b>

EMPRESA MEXICANA DE LUCHA LIBRE

7/15 - Arena Mexico
1. Skadi & La Vaquerita vs. La Seductora & Tiffany
2. Angel de Oro/Rey Cometa/Stuka Jr. vs. Ephesto/Luciferno/Rey Hechicero
3. Maximo Sexy/Super Crazy/Valiente vs. La Fuerza TRV (Damian el Terrible/Rey Bucanero/Vangelis)
4. Torneo Cibernetico por el Leyenda de Plata - Block A - Participants: Guerrero Maya Jr./Mistico II/The Panther/Titan/Triton/Volador Jr./El Barbaro Cavernario/La Mascara/Mephisto/Negro Casas/Ripper/Virus
5. Atlantis/Diamante Azul/Rush vs. Los Guerreros Laguneros (Euforia/Gran Guerrero/Ultimo Guerrero)

7/16 - Arena Coliseo (Arkangel de la Muerte 30th Anniversary Show)
1. Torneo Cibernetico Homenaje de Dr. X - Participants: Asgard/Canelo Casas/Escandalo/Fiero/Fireman/Daisuke Hanaoka/K-Fu/Latin Star/Magnus/Maquiavelico/Muerte Azteca/Oro Jr./Sonyk/Stigma/Super-X/Thunder Strong/Bobby Z
2. Los Silver Stars I y II vs. Los Tigres Rojos I y II
3. La Comandante/Dalys la Caribena/Reyna Isis vs. Lady Boricua/Princesa Sugei/Mima Shimoda
4. El Gallo/Pegasso/Starman vs. Arkangel de la Muerte/Ephesto/Luciferno
5. Brazo de Plata/Diamante Azul/Maximo vs. El Barbaro Cavernario/Negro Casas/Rey Bucanero

7/17 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. El Tapatio vs. Quka
2. Sky Kid & Smaker vs. Diplomatico & Relampago
3. Johnny Dinamo/Leon Blanco/Randy vs. Exterminador/Gran Kenut/Carlo Roggi
4. Frezzer/Neutron/Reycko vs. Mr. Apolo/El Chakal/Sadico
5. Flash II/Magnum/Nautilius vs. Malefico/Mr. Trueno/Rey Trueno

7/17 - Arena Mexico
1. Bengala & Sensei vs. Apocalipsis & El Cholo
2. Flyer/Metatron/Star Jr. vs. Cancerbero/Raziel/Sangre Azteca
3. Blue Panther Jr./Fuego/Pegasso vs. Disturbio/Puma King/Tiger
4. Angel de Oro/Blue Panther/Johnny Idol vs. Sam Adonis/Vangelis/Bobby Z
5. Diamante Azul/Mistico II/Valiente vs. Damian el Terrible/Euforia/Negro Casas

<b>7/18 - Arena Puebla
1. Arkalis/Meyer/Rey Samurai vs. El Heredero/Hijo del Signo/Malayo
2. Black Tiger & King Jaguar vs. Ares & Disturbio
3. Estrellita/Lluvia/La Vaquerita vs. Dalys la Caribena/Reyna Isis/Zeuxis
4. Maximo Sexy/Stigma/Valiente vs. Dragon Rojo/Escandalo/Rey Escorpion
5. Parejas Increibles: Atlantis & Ultimo Guerrero vs. Volador Jr. & Rush
6. CMLL Tag Titles: Negro Casas & Shocker (c) vs. La Mascara & Sharly Rockstar

7/19 - Arena Coliseo de Guadalajara
1. Magnum & Vaquero Jr. vs. Mr. Apolo & Diplomatico
2. Magnus/Starman/Triton vs. Arkangel de la Muerte/Canelo Casas/Sangre Azteca
3. Marcela/Princesa Sugei/Skadi vs. Amapola/La Comandante/La Seductora
4. Atlantis/Mascara Dorada/Valiente vs. La Peste Negra (El Barbaro Cavernario/Negro Casas/Mr. Niebla)
5. El Caristico/Dragon Lee II/Mistico II vs. Euforia/Mephisto/Ultimo Guerrero

7/19 - Arena Mexico
1. Bengala & Flyer vs. Apocalipsis & Camorra
2. Metatron/Oro Jr./Soberano vs. Cancerbero/Metalico/Raziel
3. Hombre Bala Jr./Pegasso/Star Jr. vs. Los Kamikazes de Oriente (Fujin/Shigeo Okumura/Raijin)
4. Lightning Match: Fuego vs. Virus
5. Angel de Oro/Blue Panther/Brazo de Plata vs. Kraneo/Olimpico/Ripper
6. Johnny Idol/Marco Corleone/Maximo vs. Sam Adonis/Pierroth/Rey Escorpion</b>

INDEPENDENT

<b>7/14 - Arena Olimpico Laguna de Gomez Palacio
1. Darkness vs. Rocket
2. Toxico & Zeus vs. Payaso Diabolico II & Psycho Rocker
3. Drako & Red Angel vs. Arana del Futuro & Piel Canla Jr.
4. Canek & Hijo del Ninja vs. Cesar Garza & Hijo del Espectro</b>

7/16 - Arena Caleta de Acapulco
1. Aquaman Jr. vs. Fobia
2. Aguila Azteca & Guerrero Azteca vs. Guerrero Jr. & Jocker
3. La Vaquerita & La Parkita vs. Rapina & Espectrito
4. Gran Bufalo/Manos de Seda/Relampago Jr. vs. Black Silver Jr./Cobra del Amor/Hijo del Black Silver
5. Huracan Ramirez & Super Pinocho vs. Mascara Ano Dos Mil & Universo Dos Mil

7/17 - Feria de Tequexquitia
1. Rey Marino vs. Super Aladino
2. Perro Morgan & Diosa Maya vs. La Catrina & La Llorona
3. Angeluz & King vs. Alma Latina & Super Cotta
4. Gronda XXX/Super Raton/Super Raton Jr. vs. El Gallego/Romano Garcia/Zumbido
5. Guerrero Maya Jr./Gran Guerrero/Rey Bucanero vs. Los Hijos del Infierno (Ephesto/Luciferno/Mephisto)

7/17 - Domo de la Feria de Leon
1. ?
2. ??
3. Hijo del Pantera/Prisonero 13/Solar I vs. Black Terry/Dr. Cerebro/Maquina Infernal
4. Bobby Lee Jr./Hijo del Octagon/Zumbi vs. Hijo del Canek/Hijo del Fishman/Scorpio Jr.
5. Octagon/Rayo de Jalisco Jr./Tinieblas Jr. vs. Dr. Wagner III/Hijo del Solitario/Silver King

7/20 - Domo Villista de Durango
1. Alex Steel/Danger Boy/Escapulario/Karisma vs. Estruendo/Jack el Destripador/Slaier
2. Los Payasos Asesinos (I/II/III) vs. Crazy Mouse/Fulgore de Durango/Santa Muerte
3. WWA Title: Sadico (c) vs. Siniestro
4. Espiritu & Toscano vs. Diva Salvaje & Pasion Kristal
5. Padres vs. Hijos: Dr. Wagner Jr./Halcon Suriano Jr./Silver King vs. Dr. Wagner III/Silver King Jr./Stukita

7/23 - Parque de Beisbol Lopez Mateos de Reynosa
1. ?
2. ??
3. Astro Boy/Cruz el Hermoso/Zarzy Tiger vs. Halcon Negro/Rey Astral/Chucky
4. Golden Star/Hijo del L.A. Park/Estrellita vs. Alebrije/Super Boy/Tiffany
5. Blue Demon Jr. & Dr. Wagner Jr. vs. Mr. Elektro & L.A. Park

7/24 - Plaza de Toros Portatil de Chiautempan
1. Intrepido & Tony Iron vs. Destino Maya & Rey Infierno
2. Fabi y Mari Apache vs. La Hechicera & Taya Valkyrie
3. Lanceloth/Nino Hamburguesa/Venum vs. Los Exoticos (Black Mamba/Estrella Divina/Polvo de Estrellas)
4. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
5. La Parka Jr./The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Chessman/Hijo del Texano/Super Fly/Taurus

7/28 - Plaza de Toros de Feria Santiago Tezontlale
1. ?
2. ??
3. ???
4. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. Daga/Pentagon Jr./Taurus

7/30 - Arena Xalapa
1. Dinastia & Octagoncito vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
2. Bengala/Mari Apache/Estrella Divina vs. Ricky Marvin/Taya Valkyrie/Polvo de Estrellas
3. Daga & Joe Lider vs. Halloween & Nicho el Millionario
4. Garza Jr./Monster Clown/Murder Clown vs. Cuervo/Escoria/Zorro
5. Dr. Wagner Jr./Hijo del Texano/Psycho Clown vs. Averno/El Mesias/Pagano

7/31 - Gimnasio Josue Neri Santos de Ciudad Juarez
1. ?
2. Felina/La Hiedra/Sakura vs. Estrella Diabolica/Taya Valkyrie/Zafiro
3. El Independiente & Pimpinela Escarlata vs. Centinela & Black Mamba
4. Aero Star/Drago/Fenix vs. Imagen II/Ricky Marvin/Ultimo Samuray
5. Garza Jr. & Hijo del Texano vs. Averno & Chessman
6. 3 Way Dance: Psycho Clown vs. Pentagon Jr. vs. Pagano

7/31 - Gimnasio Municipal Miguel Hidalgo de Poza Rica
1. Bengala/Principe Dragon/Venum vs. Cuervo/Escoria/Goskart
2. Fabi y Mari Apache/Lady Sensacion vs. La Hechicera/Lady Shani/Cinthia Moreno
3. Mascarita Sagrada & Octagoncito vs. Mini Histeria & Mini Psicosis
4. Monster Clown & Murder clown vs. Hijo del Fantasma & Taurus
5. Dr. Wagner Jr. & La Parka Jr. vs. El Mesias & Parka Negra

8/2 - Palenque de Gallos de Tuxtla Gutierrez
1. ?
2. CLLCH Middleweight Title: Astro Rey Jr. (c) vs. Asgard
3. Lluvia de Estrellas/Misterio Negro/Shockercito vs. Brujo H./Pierrothito/Star Boy
4. Angel Dinamic/Fantasma de la Opera/Hijo del Angel/Rocky Lobo vs. Anubis/Hijo del Espectro Jr./Loco Max/Montecristo
5. Atlantis/Hijo del Lizmark/Vertigo vs. Mr. Niebla/Rey Hechicero/Ultimo Guerrero

8/6 - Arena Actopan
1. ?
2. Caballero Aguila & Destroyer vs. Electroser & Troyano
3. Nino Hamburguesa/Fabi Apache/Estrella Divina vs. Hijo del Pirata Morgan/La Hiedra/Black Mamba
4. Aero Star & Argenis vs. Cuervo & Escoria
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. La Familia Fronteriza (Damian 666/Halloween/Pagano)

8/14 - Palenque de la Feria de Tulancingo
1. Dinastia & Mascarita Sagrada vs. Mini Histeria & Mini Psycho Clown
2. Angel o Demonio & Ovett vs. El Gio & El Junior
3. Fabi y Mari Apache vs. Lady Shani & Taya Valkyrie
4. Scramble Match: Drastick Boy vs. Jimmy vs. Ciclope vs. Tony Iron vs. Lokillo vs. Black Fire
5. Aero Star & Venum vs. Black Mamba & Pimpinela Escarlata
6. Angelico/Australian Suicide/Crazy Boy vs. Daga/Hijo del Pirata Morgan/Super Fly
7. Fenix/La Parka Jr./Psycho Clown vs. El Mesias/Pentagon Jr./Taurus

INTERNACIONAL WRESTLING REVOLUCION GRUPO

<b>7/13 - Arena Naucalpan
1. Kamillon & Lady Dark vs. Lady Monster & X
2. Aramis/Black Dragon/Omega vs. Adrenalina/Atomic Star/Skanda
3. Dragon Fly/Hijo del Alebrije/Hijo del Mascara Sagrada vs. Demonio Infernal/Rayan/Spartan
4. Freelance/Pantera I/Zatura vs. Hijo del Diablo/Diablo I Jr./Violencia Jr.
5. IWRG Intercontinental Lightweight Title: Imposible (c) vs. Emperador Azteca</b>

7/17 - Arena Naucalpan
1. Dragon Fly & The Tiger vs. Demonio Infernal & Skanda
2. Mexican State Trios Titles: Los Ninja Turtles (Leo/Miike/Rafy) (c) vs. Los Insoportables (Apolo Estrada Jr./Eterno/Relampago)
3. Chicano/Pantera/Veneno vs. Herodes Jr./Toscano/Trauma I
4. Por $50,000 Pesos: Canis Lupus vs. Trauma I
5. Caballera contra Caballera: Mr. Elektro vs. Mascara Ano Dos Mil Jr.

INVASION RCH

7/17 - Canchas el Zapote de Huixquilucan
1. Hantar vs. Relampago Jr.
2. Rayo Star & Reina Dorada vs. Latigo & Felina Metalica
3. Keira & Lady Maravilla vs. Arez & Impulso
4. Mr. Leo & Metaleon vs. Canis Lupus & Golden Magic
5. Cibernetico & Decnis vs. Mr. Elektro & Hijo del Dos Caras

KING BULLS WRESTLING

7/15 - Auditorio Americo Villarreal Guerra de Ciudad Madero
1. ?
2. ??
3. Murder Clown/La Hiedra/Pimpinela Escarlata vs. Mascara Ano Dos Mil Jr./Taya Valkyrie/Black Mamba
4. Angelico & Drago vs. Daga & Joe Lider
5. Relevos Increibles: Hijo del Texano/Psycho Clown/Pentagon Jr. vs. Fenix/Garza Jr./Pagano

LUCHA LIBRE ELITE

7/14 - Arena Mexico
1. Ciclon Ramirez Jr. & Principe Diamante vs. Cancerbero & Raziel
2. Jinzo & Super Crazy vs. Felino & Tiger
3. Hijo del Dos Caras/Hijo del L.A. Park/Rayman vs. Dr. Karonte Jr./Dr. Wagner III/Hijo del Medico Asesino
4. Liga Elite 2016: El Caristico vs. Diamante Azul
5. Atlantis & Dos Caras vs. Mascara Ano Dos Mil & Universo Dos Mil
6. Super Libre: L.A. Park vs. Rush

LUCHA MEMES

7/17 - Arena Coliseo de Coacalco
1. Belial & Black Metal vs. Astrolux & Baby Star
2. Aramis vs. Sadico
3. Soberano vs. El Demasiado
4. Drastick Boy vs. Freelance
5. Alas de Acero & Iron Kid vs. Douki & Daisuke Hanaoka
6. Corsario Negro Jr. & Drako vs. Las Traumas I y II
7. Caifan I vs. Rush

MDA LUCHA LIBRE

7/16 - Arena Pavilion del Norte de Saltillo
1. Baby Fox vs. Tequilita
2. Estrellita & Sanely vs. Muneca de Plata & Tiffany
3. Super Libre: Epidemius/Obsesion/Ninja Jr./Ultimo Ninja vs. Golden Magic/Lince/Metaleon/Tormento
4. Extreme Tiger & Galactar vs. Delta & Dragon Lee II
5. Volador Jr. & La Mascara vs. Mr. Niebla & Rush

7/17 - Arena Coliseo de Monterrey
1. Baby Fox vs. Chocolata
2. Tequilita vs. Chamaco Gurrola
3. Estrellita & Sanely vs. Muneca de Plata & Tiffany
4. Epidemius/Ninja Jr./Obsesion/Ultimo Ninja vs. Golden Magic/Lince/Metatron/Tormento
5. Extreme Tiger & Galactar vs. Delta & Dragon Lee II
6. Caifan I/La Mascara/Volador Jr. vs. Mr. Niebla/Pierroth/Rush

PROMOCIONES ABEL

7/19 - Arena Aficion de Pachuca
1. Keneisha/Lady Cat/Lilith Dark vs. La Bomberita/Ishtar/Jezebel
2. Aero Boy/Ciclope/Sable vs. Concord/Drastick Boy/Hormiga
3. Dinastia & Polvo de Estrellas vs. Mini Psycho Clown & Black Mamba
4. Bengala/Drago/Venum vs. Hijo del Pirata Morgan/Soul Rocker/Taurus
5. Hijo del Texano & La Parka Jr. vs. El Mesias & Parka Negra

PROMOCIONES CANTU

<b>7/18 - Estadio de Futbol Rapido de Nuevo Laredo
1. ?
2. Nino Hamburguesa/The Tiger/Fabi Apache vs. Sniper/Violento/La Hiedra
3. Street Boy vs. Lemus Jr.
4. Elegido/Hijo del Texano/Laredo Kid vs. Black Extreme/Parka Negra/Pirata Morgan
5. AAA Trios Titles: The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) (c) vs. Los Jinetes (Cuervo/Escoria/Zorro)</b>

PROMOCIONES DEL NORTE

7/16 - Palenque de la Feria de Chilpancingo
1. Atomic Star/Los Terribles Ares I y II vs. Hijo del Torbellino/Osiris/Shadow Boy
2. Atomic Boy/Fabi Apache/Dinastia vs. Super Fly/Taya Valkyrie/Histeria
3. Caifan I/Relampago/The Tiger vs. El Divo/Dr. Cerebro/Apolo Estrada Jr.
4. Argenis/Australian Suicide/Venum vs. Cuervo/Escoria/Parka Negra
5. 3 Way Dance por la Copa Promociones del Norte: La Parka Jr. vs. Hijo del Texano vs. El Mesias

PROMOCIONES FELIX

7/23 - Parque Revolucion de Culiacan
1. Bizarro & Doberman vs. Los Asesinos Americanos
2. Nino Hamburguesa & Mascarita Sagrada vs. Gran Apache & Mini Abismo Negro
3. Los Gueros del Cielo (Angelico y Jack Evans) vs. Daga & Joe Lider
4. Bull Terrier Match: Muralla Negra vs. Viernes 13
5. The Psycho Circus (Monster Clown/Murder Clown/Psycho Clown) vs. La Familia Fronteriza (Damian 666/Nicho el Millionario/Pagano)

PROMOCIONES JUNIORS

8/1 - Palenque Inforum de Irapuato
1. ?
2. ??
3. Argenis/Fabi Apache/Mascarita Sagrada vs. Lady Shani/Mini Abismo Negro/Black Mamba
4. Aero Star/Drago/Fenix vs. Hijo del Pirata Morgan/Super Fly/Taurus
5. Dr. Wagner Jr./Hijo del Texano/Psycho Clown vs. Averno/Chessman/Ricky Marvin

8/3 - Plaza de Toros el Paseo de San Luis Potosi
1. ?
2. Fabi Apache & Dinastia vs. La Hiedra & Mini Abismo Negro
3. Bengala/Drago/Nino Hamburguesa vs. Cuervo/Escoria/Taurus
4. Hijo del Texano & La Parka Jr. vs. Dr. Wagner Jr. & El Mesias
5. No Rules Match: Psycho Clown vs. Pagano

PROMOCIONES RAYO DE PLATA

7/24 - Arena Mexico San Luis Potosi
1. Dragon Lee II & Mascara Dorada vs. Dragon Rojo & Niebla Roja

PROMOCIONES TAO

<b>8/16 - Arena Queretaro (4th Anniversary Show)
1. Diamante Azul Jr./Electro Boy/Lobo Lafayette vs. Destello/Hades/Mosco Jr.
2. Cuadrangular de Parejas: Belial & Impulso vs. Gremlin & Speed Demon vs. Kastigador & Vengador vs. Keira & Lady Maravilla
3. Fuego Latino/Hijo del Pantera/Chica Yeye vs. Dark Crazy/Kaoma Jr./Lince
4. 3 Way Electrifed Ring Match: X-Danzz vs. Sharly Rockstar vs. X-Fly
5. L.A. Park & Mistico II vs. Blue Demon Jr. & El Caristico</b>

SACCOMATS

7/15 - Arena Neza
1. Erwin & Irving vs. Masizito & Porrito
2. 4 Way Dance: Moria vs. Nino Cobre vs. Zafiro vs. Fly Danger
3. Jimmy & Kevin vs. Flyer & Robin
4. 5 Way Dance por el Campeonato SACCOMATS: Zeuxis vs. Felina Metalica vs. La Magnifica vs. Zuzu Divine vs. Lady Maravilla
5. Revancha Match: Drastick Boy & Ronnie Mendoza vs. Dragon Rojo & Polvora
6. 3 Way Dance por el Campeonato DTU Alto Impacto: Black Fire (c) vs. Tony Iron vs. Lokillo
7. 3 Way Dance por el Campeonato DTU Nexo: Titan & Triton (c) vs. Dr. Cerebro & Motocross vs. Pesadilla & Rocky Lobo
8. Tables/Ladders/Chairs Match por la Copa SACCOMATS: Ciclope vs. Aero Boy
9. Steel Cage Match por el Campeonato Consagrados DTU: Sharly Rockstar (c) vs. Ovett vs. Psicosis vs. Crazy Boy vs. Paranoico vs. Angel o Demonio

UNIVERSAL WRESTLING ENTERTAINMENT

7/16 - Arena Lopez Mateos
1. Principe Mexica & Rey Kristal vs. Pequeno Demonio & Rey Inmortal
2. Shibata/Spider Boy/Super Terry vs. Dragon Force/Leviathan/Sadico
3. Nino Hamburguesa/Mari Apache/Pimpinela Escarlata vs. Hijo del Pirata Morgan/Lady Shani/Black Mamba
4. Aero Star & Fenix vs. Daga & Joe Lider
5. Monster Clown & Murder Clown vs. Dr. Wagner Jr. & Pagano

WAR CITY WRESTLING

7/17 - Arena Coliseo de Reynosa
1. Espantapajaros I & Sable vs. Tyler & Mini Puma
2. Bengala & Depredador vs. Latigo & Panda
3. Asterisco Jr./Komander/Magnifico vs. Luminoso Jr./Maldicion/Rey del Camino
4. Hijo del Texano/Nino Hamburguesa/Fabi Apache vs. Taurus/La Hiedra/Mini Abismo Negro
5. Garza Jr. & Ultimo Ninja vs. Silencio & Simbolo

XTREME MEXICAN WRESTLING

<b>7/31 - Salon Citlali
1. Dolar & Oscuro vs. Ancla & Luchador Sorpresa
2. Torneo Cibernetico por Grand Prix XMW: Fly Metalik/Fly Star/Fly Warrior/Wasson vs. Albuquerque/Douki/Orion/Taylor Wolf
3. Centvrion & Latigo vs. Cancerbero & Sangre Azteca
4. 3 Way Dance por el Campeonato XNL: Arez (c) vs. XL vs. Luchador Sorpresa
5. Mr. Leo & Metatron vs. Puma King & Tiger
6. 3 Way Dance por el Campeonato Extremo XMW: Demoledor (c) vs. Chuey Martinez vs. Wotan</b>

TIJUANA/BAJA CALIFORNIA

INDEPENDENT

7/16 - Palenque del FEX de Mexicali
1. ?
2. ??
3. ???
4. Black Abyss USA/Galactik/Iron Boy vs. Los Tortugas Karatekas (I/II/III)
5. El Caristico/Mascara Aerea/Mascara Dorada vs. Mr. Elektro/Histeria/Rey Escorpion

PROMOCIONES EMW

<b>8/5 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. Fabi y Mari Apache vs. Lady Shani & Taya Valkyrie
3. Monster Clown & Murder Clown vs. Damian 666 & Nicho el Millionario
4. Hijo del Texano & La Parka Jr. vs. El Mesias & Villano IV
5. 3 Way Dance: Psycho Clown vs. Pentagon Jr. vs. Pagano</b>

PROMOCIONES CHOLO DE TIJUANA

7/15 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. ?
2. ??
3. ???
4. Por el Campeonato ALLA: Histeria (c) vs. Enigma
5. Los LA Fuckers (Acero Dorado/Piloto Suicida/Shamu Jr. vs. Los Tortugas Ninjas (I/II/III)
6. El Caristico/Mascara Aerea/Mascara Dorada vs. Mr. Elektro/Rey Escorpion/Rush

THE CRASH

<b>8/13 - Auditorio Municipal de Tijuana
1. Arkangel Divino/Jonathan/Mirage vs. Black Danger/Sargon/Ultimo Maldito
2. Danny Limelight vs. Douglas James
3. 4 Way Dance: Keira vs. La Jarochita vs. Lady Maravilla vs. Candy White
4. THE CRASH Tag Titles: Tony Casanova & Zarco (c) vs. Humberto Garza Jr. & Ultimo Ninja
5. Torneo por el vacante THE CRASH Cruiserweight Title - Participants: Flamita/Laredo Kid/Lince Dorado/Willie Mack/Septimo Dragon/El Torito
6. Hijo del Santo & Rayman vs. Angel Blanco Jr. & Dr. Wagner Jr.</b>

If you enjoy PWInsider.com you can check out the AD-FREE PWInsider Elite section, which features exclusive audio updates, news, our critically acclaimed podcasts, interviews and more by clicking here!

Use our reports with online gambling where you can play casino games or bet on different kind of sports!

CasinoHex.jpからネットカジノ一覧